blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Tak máme za sebou první opravdu krásné dny. Tohohle počasí hojně využívají lovci keší jak je vidět i v logách keše se začínají odlovovat každým dnem. Krásného počasí jsem využil i já s geokolegou bruton2 a vydaly jsme se na první letošní keš plán.

Naplánovaná byla trasa okolo obce jívová. Plán trasy byl jasný , jako vždy všechny místa obejít pěšky od keše ke keši a pokud možno je na místě najít. Bruton2 naplanoval trasu cca 30km vzdušnou čarou. Musím uznat že tentokrát jsem vešketou přípravu trasy i studovaní listingu nechal na něm jlikož jsem neměl čas si vše pořadně pročíst. Stáhl jsem si pouze keše z okolí do pda v prográmku geoscaut a do garmina jsem použil prográmek skríšotlač. Vyraželi jsme v 6:55 z bruntálu a cíl autobusového spoje byl horní loděnice nové dvorce.

Odtud už jen pěšky přes krajinu lesem nelesem . Je to poprvé co jsem vzal na pořádnou procházku svůj „nový“ telefon mio A701 a „nového“ garmina GPSMAP60. Bruton2 vzal sebou taky novou hračku a to zbrusu nového Garmina eTrex H a ještě ze své výbavy již známý poket look 520. Byly jsme tedy vybaveni čtyřmi gps přístroji a měli jste tedy možnost srovnání. Co se mě samotného týče trochu jsem opomněl že můj garmin má již nějaký patek za sebou a vzhledem ke staří přístroje se moc rovnat s úplně novým zařízením nemůže. Souřadnice a poloha byla skoro totožná jako měl eTrex bohužel horší to bylo s kvalitou signalu kde etrex dosahoval kvality 3–5 metru kdežto starší garmin GPSMAP pouze 5–15 metru.

Vzhledem k odlišným stářím zařízení se to dá ještě pochopit co mě ale mrzelo byl fakt že i když jsme byly v terénu a v lese bez listí a tudíž pořad přívětivějším než bude většinu sezony stranil sem na gpsmap satelity a dlouhé 2 km jsem nebyl schopny na navigaci polohu získat .

Jak jistě víte nakonec byl plán trasy trochu jiný než naplánovaná trasa ale to se v průběhu výpravy vždy upravuje. Na konečný výsledek trasy se můžete podívat na následujícím obrázku.

Žlutá je GPSMAP fialová je eTrex. I když při plánovaní kaplanu s bruton2 neplánujeme návraty protože se nikdy nedá odhadnout u které keše se zdržíme nebo kde zmokneme tentokrát jsme se vracely z výpravy do Bruntálu opravdu pozdě a to až po půlnoci protože nám v dobře vodě ujel poslední možný vlak a další jel až za 4 hodiny. Místní hospoda byla již zavřena tak jsme keš plán poupravili a vydali se na olomouc vystoupili jsme ve Velké bystřici a odlovili ještě dvě místní městské keše a pak zapluli do místní hospůdky a počkaly na odjezd vlaku. Na to že jsme šli většinu trasy pěšky jsme nazíraly 17 keší přičemž cestu mezi 1 a 15 keší jsme zvládly pěšky potom vlakem přesun a mezi 16 a 17 zase pěšky .

Mohlo by Vás zajímat

Olomoucký keš plán roku 2011

Sobotní odlov keší okolo Bruntálu

Stranky 1 2 3 celkem 102 obrázku.

Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto

Stranky 1 2 3 celkem 102 obrázku.


Štítky článku fotografie | geocaching | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 30.03.2010 zobrazeno 7 397x
Předchozí článek Nová keš krasovský kotel
Geocaching poprve v proce 2011 Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 386. Poslech všech dohromady zabral přes 5291 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 48% tedy 186 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Orlova kořist

Poslední hodnocenou audioknihou je Temný les Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Reklama