blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Na sobotu jsem měl naplánováno zajít si na odlovit nějaké keše. Bohužel geokolegovy do odlovu vlezla práce a tak jsem se vydal na náhradní plán. Vysbíral jsem deset keší z okolí Bruntálu.

Jak jsem již napsal původně jsem se měl vydat s geololegou Bruton2 na sérii padesáti keší z názvem Subrova pajda 50. Je to cca 30 km podél asfaltové cesty, takže by to byla taková procházka s odlovem. Bohužel Bruton2 nemohl tak jsem si udělal náhradní plán a vydal se na odlov keší v okolí Bruntálu.

Hned než jsem ráno vyrazil, překvapila mě zima. Podle předpovědi měl být přede mnou den s tropickými teplotami pohybující se na stupnici teploměru na třicítce. V sedm hodin ráno však bylo velmi chladno pouze 11 stupňů. Nasedl jsem do svého geovozu a vydal se na odlov. Jako první jsem měl v plánu odlovit keš nádrž nad Bruntálem. Podle listingu i mapy k ní vedla cesta a nehrozilo tedy že se budu hned po ránu plahočit nějakým terénem. Myslel jsem že zatím rosa ustoupí a na další keše už nebude takové mokro a chlad.

Nic ovšem není tak jak si u počítače naplánujete a ja zjistil, že od Krnova není z hlavní cesty odpočka protože jde o viadukt. Přejel jsem tedy první keš a než abych se vracel rozhodl jsem pořadí přeházet zajít si první na keš nad obcí Oborná. Plán byl jednoduchý prostě odlovit keš a poté sjet dolu do oborné k viaduktu a vydat se na další kešku. Jenže ona keš nad Obornou byla uprostřed pole a než sem ji odlovil, byl jsem promočený jako myš.


pohled na louky a lesy

Od keše i od cesty k ní byl ovšem krásný výhled a s nějakou tou mokrou nohavicí, prostě tak nějak počítá každý správný kešer keš jsem tedy odlovil a vydal jsem se přeparkovat geovozidlo k viaduktu.


Obrázek

místo pro zanechání geovozidla dále po keších jedině pěšky

Druhá keš byla velice příjemná auto jsem tedy nechal u viaduktu a asfaltkou v dezolátním stavu jsem se pěšky vydal ke keši. Místo jsem vůbec neznal ale mile mě překvapilo. Jsem moc rád že sem dal autor kešku, protože jinak bych o tomto místě ani nevěděl a to jsem už několikrát projížděl okolo.


Obrázek

Po odlovení keše následovala cesta zpět k autu a přesun nad Bruntál. V hledáčku byla teď keš geokolegy Bruton2. Jak popis napovída mělo se jednat o pohodovou keš vhodnou i pro rodinu s kočárkem jako procházka po příjemném lese nad městem Bruntál. Listing je tedy velice vystižný ke keši to sice je z parkovacích souřadnic přes 1500 metru ovšem cesta vede alejí bez žádných prudkých stoupání či klesání a jde se naprosto pohodově. Na místě jsem keš nalezl bez semenšího problému jelikož hint je dostatečně přesný.


Obrázek

Obrázek

Následoval sjezd do Bruntálu a lovení zdejších keší městské keše popisovat moc nebudu jelikož je každá originálem většinou šlo o pohodový odlov až na keš na bruntálském náměstí. Nejen místo uložení je velice špatně zvolené přímo uprostřed náměstí se nenápadně loví velice špatně ale v konečném snažení jsem keš nenalez. Buď tam již není nebo jsem hold neměl štěstí z náměstí jsem ale pořídil několik fotek a možná Vás pobaví i záznam pohybu protože jsem ve snažení o to být co nejméně nápadný několikrát prošel kolem dokola náměstíčko.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Poslední keše byly na Uhlířském vrchu, čekaly tam na mě tři a tady jsem vybral cestu stylem lesní cesta, šipka, linka, šipka. Ani k jedné keši se nedalo dojet autem, takže jsem auto nechal na nejideálnějším místě a vydal se k odlovu. Ani tento kout Bruntálu jsem neznal. Stačí přitom trochu a z šedi panelových domu se dostanete rázem do lesa. Zde jsem moc fotek nepořizoval přeci jen jde o les ale poslední keš památného dubu si fotku zasloužila hned několikrát.

Keš plán i když náhradní se mi tedy docela povedl prošel jsem se po zajímavých místech odlovil městské i lesní keše a až na jedinou jsem všechny našel. Jako poslední přikládám ještě nesestříhaný záznam pohybu celého mého výletu. Zde je záznam spojený jak autem tak pěšky.

Nakonec ještě malá perlička zapomněl jsem si den před výletem nabít baterie takže se mi po chvíli hlásili, že jsou vybité tady jsem ocenil zejména to, že jsem si koupil navigaci do které se dají dat tužkové baterie na benzínce jsem koupil náhradní a zbytek jsem dohledal na náhradní. Kdybych kešil s integrovanou baterii asi bych odlov musel po vybití baterii ukončit.

Mohlo by Vás zajímat

Olomoucký keš plán roku 2011

První pořádný kešplán roku 2010

Stranky 1 celkem 33 obrázku.

Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto

Stranky 1 celkem 33 obrázku.


Štítky článku geocaching | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 22.08.2011 zobrazeno 4 040x
Předchozí článek Prázdninový večerní lov keší v Opavě
Cesta na dovolenou 2011 Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 203. Poslech všech dohromady zabral přes 2758 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 38% tedy 78 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Gate C30

Poslední hodnocenou audioknihou je Peníze a zdravý selský rozum Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama