blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Pár let po poražení Jokera a nastolení pořádku v Arkhamském blázinci, je opět nutné navléknut masku Batmana, postavit se nepřátelům ve snaze nastolit v Gotdhamu pořádek. V druhém dílu hry s černým netopýřím hrdinou se nyní budete muset vypořádat s několika hlavními záporáky.


obrázek logo

Hra se odehrává několik let po událostech prvního dílu, ve kterém se Joker nechal úmyslně chytit, aby poté v Gothemském blázinci mohl rozjed svůj bláznivý plán a za pomoci ostatních se zmocnit chodu celého zařízení. Ředitel blázince byl zvolen starostou a rozhodl se, že část města nechá oplotit, vystěhuje normální obyvatele a do takto oploceného areálu nechá převést všechny kriminální živly.


obrázek arkham city

Při jedné z demonstrací proti tomuto rozhodnutí, je hráč zajat ještě jako Bruce Wayne. Po krátkém úvodním seznámení z hrou si po chvíli zajistíte svobodu, dostanete se k všemu obleku a můžete si začít vychutnávat precizně vytvořený svět Gothamu.


obrázek arkham city

Rozloha hry je oproti předchozímu dílu opravdu obrovská a části města jsou rozděleny do čtvrtí. Každou část si přitom zabral jiný padouch. Příběh má příjemný spád a doplňují ho tak jako v minulém díle, spousty vedlejších úkolů. Můžete například zachraňovat policejní důstojníky. Vyšetřovat vraždy. Ničit kamerový systém nebo například héliové balonky, odkrývat zajímavosti lokací, luštit hádankářovy výzvy.


obrázek balonky


obrázek trofeje hádankáře

Proti přesile se i tentokrát vydáte bez jediné střelné zbraně a tak se budete muset se všemi padouchy vypořádat jen pomocí svého umu a všeho vybavení. Boje jsou v základu trojího druhu. Buď to jste postaveni před větší skupinu nepřátel v jedné z „arén“, kde se musíte pomocí útoků a obrany poprat se všemi najednou. Druhá možnost je v lokacích, kde máte mnohem méně nepřítel postupovat opatrněji a pomocí svých schopností a využitím možností v každé lokaci se zbavovat nepřátele pěkně pomalu ze zálohy.


obrázek boj


obrázek boos

Posledním možností je boj s boosy, kde je většinou nutné použít v konkrétní chvíli konkrétní část vybavení. Za každý boj a za každé splnění úkolů či vedlejší mise dostáváte zkušenostní body pomocí, kterých si můžete odemknout vybavení nebo například vylepšit výstroj.


obrázek level up


obrázek upgrade

Jak budete postupovat hrou a plnit výzvy hádankáře bude se vám postupně odemykat i možnost výzev, kdy se na Vás v arénách vysypou nepřátelé, které je potřeba specifikovat. Tyto výzvy už jsou ale nastaveny poněkud obtížněji a po pár těch jednodušších následuje už pořádná výzva.


obrázek vedlejší ukoly


obrázek detektivní režim

Pokud jste milovníkem tohoto hrdiny, hra by Vás určitě neměla minout. Já jsem se u jejich verzí opravdu bavil. Trochu vše kazí fakt, že se nedá počeštit, pokud používáte legálně nabyté verze, ať už na konzole nebo na osobní počítače. Na počítačovou verzi sice existuje překlad ten, však lze aplikovat pouze na kradené verze hry. Je to škoda protože s neznalostí angličtiny člověk přichází o atmosféru i o skvěle napsaný příběh.


obrázek finální lokace

Mé hodnocení 9/10

Mohlo by Vás zajímat

Recenze Batman Arkham Origis

Recenze Batman Arkham Asylum

Fotogalerie hry

Batman Arkham City na Steam(u)

interaktivní mapa Batman Arkham CityBatman Arkham City

Batman Arkham City

50%
Autor článku měl hru spuštěnou celkem v 26 dnech. A splňil 50% výzev autorů hry. Proč u hry není 100% ? Poslední spuštění hry pod jeho učtem bylo 28.10.2014

Štítky článku recenze | steam | Xbox | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 25.07.2015 zobrazeno 1 749x
Předchozí článek Hospodářská zvířata pro děti
Spellfall recenze Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 197. Poslech všech dohromady zabral přes 2673 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 36% tedy 71 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Už zase skáču přes Merde!

Poslední hodnocenou audioknihou je Nabarvené ptáče .

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi .

Reklama