blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Pár vlastních vět popisujících originální akční hru, která si mě podmanila. Borederlands – akční střílečka z pohledu první osoby, naanimovaná v komixovém stylu. Ke hře z roku 2009 mě dostal loni spoluhráč z Xbox party, jelikož hra umožňuje hrát kooperačně.

Jak už to tak bývá, po pár odehraných hodinách jsme se přesunuli k jiným hrám a já na zakoupený titul trochu pozapomněl. Před nedávnem jsem se k němu ovšem vrátil a naplno se u mě rozvinula závislost, po nových dobrodružstvích z Pandory.
pohled přes hledí pušky
Ve hře máte k dispozici celkem čtyři postavy, za které můžete hrát. Každá je unikátní, má své vlastnosti a odlišný dovednostní strom. Ať už si vyberete jakoukoliv postavičku, úkol před sebou máte stále stejný. Postřílet ty zlé a pomáhat těm slabším. Hra se odehrává na planetě Pandora. Jedná se o nehostinné místo plné písku, banditů i všelijaké nehostinné zvěře, pro které jste ze začátku relativně snadnou potravou.
Informace o splnění úkolu
Hra na této nehostinné planetě Vás nijak nešetří. Na začátku dostanete zbraň podle zvolené postavičky a pár nábojů. Přivítá Vás sympatický robot, který Vám vysvětlí základy hry a první skupina banditů.
pohled na strom dovednosti a vylepšování postavy
Každým zastřeleným banditou, zvířetem nebo splněním úkolu, získáváte zkušenosti, díky kterým si můžete odemykat jednotlivé vlastnosti vašeho hrdiny. Můžete mu například přidat více života, rychlejší dobíjení štítu nebo lepší možnost kritického zásahu. Každý ze čtyř hrdinu má ale i vlastní speciální útok, který můžete vylepšovat také. Například „voják“ může vyhazovat věžičku, která střílí a pomáhá likvidovat nepřátele. Navíc může léčit Vás nebo spoluhráče. Oproti tomu „lovec“ má možnost zavolat na pomoc speciálního ptáka, který z dálky zaútočí na protivníka.
informace o herni postavě skušenostech a zbraních
Autoři ale do hry rozumně zapracovali i vylepšování vašich dovedností se zbraněmi. Ve hře je k dispozici celkem sedm druhů zbraní. Pistole ,SMG, Brokovnice, Klasické kulomety, Snaiper , Raketomet a energické zbraně. Používáním zbraní z těchto tříd zároveň třídu vylepšujete, čímž získáváte například bonus v přesnosti nebo rychlosti nabití či síle.
pohled na obranou věž speciální vlastnost vojáka
Zbraní je ve hře nepřeberné množství, takže zaleží pouze na Vás, který typ zbraní budete preferovat. Musím uznat, že jak jsem se ke hře zprvu neměl, jakmile jsem si ji sám ohmatal, hra mě natolik vtáhla, že jsem si každý postup užíval. Osobně mě dokonce bavila více než její novější druhý díl.

Hra má také čtyři rozšíření které přidávají dalších pár hodin hratelnosti.

The Zombie Island of Dr. Ned
V tomto rozšíření se Vám přidá lokace plná zombíků a nemrtvých a kromě plnění úkolu budete muset kolem sebe často mnohokrát prostřelovat přesilu, která se na vás požene.
Jedno z DLC s názvem The Zombie Island of Dr. Ned.
The Secret Armory of General Knoxx
Toto rozšíření přidává do hry další lokaci, ve které se primárně budete prohánět novými vozítky. Pár nových nepřátel a také navýšení maximálního levelu vaši postavičky, z levlu 50 na level 61.
Další placený rozšíření The Secret Armory of General Knoxx
Claptrap's New Robot Revolution
V tomto rozšíření bojujete proti hromadě robůtků, které potkáváte normálně po světě Pandory. V nové lokaci se však pokoušejí o revoluci a vy musíte vrátit věci do správných kolejí.


Logo DLC Claptrap's New Robot Revolution
Mad Moxxi's Underdome Riot
Tento poslední přídavek obsahuje pouze arény, ve kterých musíte vyhrát. Pokud v průběhu boje padnete, musíte boj v aréně opakovat. Přídavek jsem jako jediný nedohrál, ale možná se k němu ještě vrátím. Nicméně mě bavil ze všech nejméně.
Aréna placený přídavek s názvem Mad Moxxi's Underdome Riot

Boredlands je překvapivě skvěle hratelnou střílečkou, která Vás dovede zabavit na dlouhé hodiny. Alespoň tak cítím počínaní autoru já. Skutečnost, že za každého zabitého panáčka levelujete postavičku a i když ve hře zemřete zkušenosti Vám zůstávají, alespoň pro mě přidávala obrovský kus hratelnosti.

Hodnocení 9/10

zajímavé odkazy

Oficiální stránky Hry (anglicky)

Zkušenostní strom Roland

Zkušenostní strom Brick

Zkušenostní strom Mordecai

Zkušenostní strom Lilith

Český popis všech datadiskueuro­gamer.cz

borderlands.wi­kia.com

Achievements

Podobné hry

Tomb Raider 2013

dungeon defenders

FABLE IIIBorderlands

Borderlands

83%
Autor článku měl hru spuštěnou celkem v 39 dnech. A splňil 83% výzev autorů hry. Proč u hry není 100% ? Poslední spuštění hry pod jeho učtem bylo 24.07.2013

Štítky článku hry | recenze | Xbox |
Autor Ijacek.007 14.06.2013 zobrazeno 3 198x
Předchozí článek DJ hero 2
Batman Arkham Asylum Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 381. Poslech všech dohromady zabral přes 5224 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 46% tedy 175 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Mengeleho děvče

Poslední hodnocenou audioknihou je LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama