blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Tak jsem na svém xboxu dohrál první hru. Musím uznat, že jsem ji koupil jen díky nostalgii ovšem hra si mě dostala a během pár dní kdy jsem se od ní nemohl odtrhnout. Duke nukem forever dohrál zatím na nejlehčí obtížnost.


duke a jeho fanynky logo hry

Hra duke nukem forever je pokračování stařičké dosovské hry z devadesátých let minulého století. Touto hrou jsem začínal objevovat 3D svět z rozdílné výšky. Před duke nukem jsem znal jen 3D hru Wolfenstein. ,která ovšem měla vždy stejnou velikost stropu.

Od hry jsem moc neočekával, na internetu se dá pořídit relativně levně i nová a tak jsem se jen těšil na porci zábavy v podobě střílení policejních prasat a ostatních nestvůr z vesmíru. Ani recenze na hru nebyly příliš pozitivní a tak jsem se jen pustil do hraní.


Filiální boss duken nukem forever

Chvíli jsem nad tím co mám dělat v rezidenci hlavního hrdiny bádal ale za chvíli jsem přišel na to jak hru hrát a po chvíli mě hra pohltila. Nejen že samotná hra je poměrně vtipná a dělá si srandu i sama ze sebe ale je protkána minihrami takže nikdy nevíte, co potkáte na dalším rohu.

Počítejte však s tím, že vás hra moc za ruku tahat nebude a tak někdy budete muset opravdu zapřemýšlet, jak se určitého místa dostanete na další. Jako nevýhody bych viděl dvě. První je značně pomalé načítaní lokací. Což je opravdu otravné pokud se snažíte zničit nějakou větší příšeru pomalé načítaní po smrti opravdu zdržuje. Jako druhý nedostatek bych viděl jen chybičku jedné příšery konkrétně o obří medúzu, kterou máte sestřelit z plošiny jeřábu.


podoba jednoho z nepřátel

Pro tu jsem si nakonec musel na youtube.com najít návod jak ji mám vlastně zničit protože se mi ani po 3 dnech neustálého umírání nepodařilo sestřelit.

Nevím zda je to tím, že jsem hrál první díl nebo mě jen způsob hraní této hry chytl když po chvíli střílení jste se s hrdinou dostaly do lokace kde jste chvíli přemýšlely co vlastně máte dělat. Ale já se u tohoto pokračování bavil. Pokud jste hráli první díl nebo máte rádi kombinaci střílečky a pár logických hádanek vřele doporučuji hru alespoň vyzkoušet.

Zajímavé odkazy

První díl duke nukem 3D na wikipedii

Duke Nukem Forever na wikipedii

Oficialní stránky hry (anglicky)Duke nukem forever

Duke nukem forever

46%
Autor článku měl hru spuštěnou celkem v 11 dnech. A splňil 46% výzev autorů hry. Proč u hry není 100% ? Poslední spuštění hry pod jeho učtem bylo 16.11.2012

Štítky článku recenze | Xbox |
Autor Ijacek.007 19.10.2012 zobrazeno 3 671x
Předchozí článek Dungeon defenders
Bomberman Battlefest XBOX360 Další článek


1

sokorka

2012-10-19 11:15:35

A tím závislost teprve začíná :-)


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 381. Poslech všech dohromady zabral přes 5224 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 46% tedy 175 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Mengeleho děvče

Poslední hodnocenou audioknihou je LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama