blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Dnes si představíme tak trochu jinou hru. Hru, která byla vyvinuta pro studenty středních škol, kde jim měla nenásilnou formou přiblížit období, kdy se povedlo československým parašutistům úspěšně provést atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.


Nečítací obrazovka hry.

Na vývoji hry se podílela Matematicko-fyzikální fakulta univerzity Karlovy a Ústav pro soudobé dějiny Akademie věd ČR. Děj je sice smyšlený, nicméně popisy událostí, míst i atmosféry vykreslují skutečnost ze zachycených svědectví či rozhovorů. Díky velké oblibě mezi studenty a učiteli se nakonec autoři rozhodli hru přepracovat a vydat ji pro všechny potencionální hrá­če.


Obrázek

Děj hry se odehrává v roce 2001, kdy se po návštěvě babičky dozvídáte, že děda byl za války odvlečen gestapem a nikdo vlastně neví proč. Dědeček je přitom v nemocnici, a tak se musíte pomocí rozhovoru sami dopátrat, co se vlastně stalo.


Obrázek

Hra je tvořena videosekvencemi herců, kteří vypráví příběh a pomáhají pomocí vámi zvolených otázek rozlousknout, jak se všechno odehrálo. Herců je 6 a můžete se k jejich rozhovorům vracet a zopakovat je. Mnohdy totiž napoprvé všechny souvislosti z rozhovoru nevyplynou. Mezi video sekvencemi s herci, které zastupují současnost, se díky komiksovému vyprávění dostáváte do minulosti. Aby se nemísilo jen vyprávění najdete ve hře desítku miniher.


Obrázek


Obrázek

Namátkou například rychlé schování kompromitujících materiálů, vymýšlení výmluv před německou kontrolou, útěk z koncentračního táboru nebo skládání novinového článku tak, aby Vás nevyhodili z redakce novin.


Obrázek

Obrázek

Dále se postupem her odemykají hesla v encyklopedii, ve které si můžete najít další informace například o protektoru, potravinových lístcích nebo heslo černý trh. Jedinou větší nevýhodou tohoto docela povedeného kousku je délka celé hry. Hra se totiž dá dohrát během několika hodin, a to i s poslechnutím všech nahrávek a průchodem všemi dialogy. Ty jsou navíc v českém velmi povedeném znění, takže je radost si vše poslechnout.


Obrázek

Osobně se mi hra líbila, není nad to si věcně a podle skutečnosti připomenout, že tomu ještě pořád není tak dávno, co se lidé báli i svého souseda, jídlo bylo na potravinové lístky a za malou neopatrnost jste mohli relativně jednoduše přijít o život. Cena je za normálních okolností okolo 10 euro.

Mohlo by Vás zajímat

Hra Atentát 1942 v obchodě Steam

Oficiální stránka hry Anglicky


Štítky článku myslenky | recenze | skutecnost | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 01.07.2018 Opravil(a) Iwíček zobrazeno 546x
Předchozí článek Recenze Ryse: Son of Rome
Recenze hry Subnautica Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 203. Poslech všech dohromady zabral přes 2758 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 38% tedy 77 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Peníze a zdravý selský rozum

Poslední hodnocenou audioknihou je Opuštěná společnost Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Reklama