blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Třetí díl v řadě počítačové hry s maskovaným hrdinou, snažící se o záchranu města Gotham. Přijměte pozvání k přečtení recenze na hru s tímto komikosovým hrdinou.


Logo hry v pozadí s nepřáteli

Oproti předchozím dvou dílům Batman: Arkham Asylum a Batman: Arkham City se tento díl liší především studiem, který měl celou hru na starosti. První úspěšné díly hry vyšli ze studia Rocksteady, nýbrž tento v pořadí třetí díl má na starosti studio WB Games Montreal. I když hru vytvářelo jiné studio, daří se bez velkého problému držet hratelnost předchozích dílů a tak Vás pokud máte rádi tuto komiksovou postavu, čeká Vás nemalá porce zábavy.


hlavní menu hry s českými titulky

Hlavní zápletkou hry je mrazivý večer štědrého dne. Kdy na Batmanovu hlavu je vypsána odměna ve výši 50 000 000 dolarů. Tento obnos peněz tedy přitáhne nemalý počet padouchů, se kterými se budete muset vypořádat. Abyste se nakonec dostali k poslednímu nepříteli, jehož poražením a uvězněním učiníte přítrž této šílené noci nepokojů.


část příběhu se odehrává v policejním oddělení

Děj hry se odehrává před prvními dvěma hrami na samotném začátku Batmanovi kariéry a tak se budete ve hře potýkat nejen s nevraživostí nepřátel jdoucí Vám po krku kvůli nemalé odměně, ale také s policii, která ze začátku hry nevidí mezi Vámi a padouchy rozdíl. V jedné části hry se tak budete muset dokonce vplížit na policejní stanici, aby jste mohly do policejní databáze.


pohled na část světa

Novinkou oproti předchozím dílům je zde nově detektivní režim umožňující analyzovat místo činu a pomocí hledání důkazů zjisti, co se na místě stalo. Tento režim autoři využili však jen v pár případech a jeho procházení chvílemi docela šlo na nervy, když nemůžete najít přesně ten malý kousek, který je nutný pro další analýzu.


boj s aktivním násobičem


vysledek boje s elektrickými rukavicemi

Jako druhou novinkou je speciální výbava, kterou vaše postava zabaví poraženému protivníkovy a to jsou elektrické rukavice. Jde o velice silnou zbraň, která se nabíjí údery do nepřátel a jakmile je připravena, může velice rychle rozpoutat na bojišti opravdu nemilosrdnou řež. Proti této zbrani totiž není obrany a tak lze tímto způsobem kosit nepřátele za štítem nebo s elektrickým obuškem, které je jinak nutno zneškodňovat pomocí specifických komb.


herní mapa část města

anymace dopravního prostředku při nahrávaní nové lokality přes rychlé cestování

Tak jak už se stává tradicí, nový díl je do rozlohy mapy mnohem větší než předchůdce. Mapa je rozdělena na několik regionů, do kterých lze po odemčení cestovat zrychleně vystřelovacím hákem. Odemykaní je velmi podobné jako u série FarCry, kde musíte pro určitou oblast odemknout vysílací věž. Na mapě samozřejmě můžete najít i spoustu dalších úkolů. Od policejní žádosti o pomoc až po zneškodňování drogových zásob či známé lovení odměn hádankáře.


herní menu s uzavřenými případy


jedna z mnohých odemčených segmentu hádankaře

Pro hru je dostupný neoficiální český překlad, díky kterému si hru na počítačích zahrají i neanglicky mluvící hráči. Překlad se vážně povedl a díky němu si můžete naplno vychutnat celý příběh hry. Hra vypadá i vizuálně moc pěkně a rozhodně, co se týče vzhledu, nedělá ostudu svým předchůdcům. Pokud Vás baví hry komixových postav, neměla by Vás tato hra určitě minout. Já se u ní velmi dobře bavil, až na jedinou část hry, kdy jsem musel vyřadit protivníka DEATHSTROKE, . Zde jedině je boj dle mého hodně nevyvážený, a pokud nepoužíváte speciální komba, nemůžete protivníka porazit. Problém je dle mého ale v tom, že na toho nepřítele Vás hra nijak nepřipravuje a na možné postupy Vás neupozorní, takže jsem s tímto soupeřem bojoval více jak tři dny a musel jsem shlédnout nejedno video, abych věděl jak na něj.

Mohlo ba Vás zajímat

Hra Batman Arkham Origins na Steamu

Čeština do hry ke stažení na stránkách překladyher.eu

Recenze hry Batman Arkham City

Recenze hry Batman Arkham Asylum


Štítky článku hry | recenze |
Autor Ijacek.007 24.02.2017 zobrazeno 1 857x
Předchozí článek Recenze hry Punch club aneb trnitá cesta boxera
Recenze Batman Arkham Kinght Další článek


1iconwww.inkablog.cz

Inka

2017-02-25 09:15:44

Hra vypadá slibně. A je fajn, že je i v češtině – ne, že bych neuměla anglicky, ale když se do hry zažeru, tak někdy přestanu vnímat a pak si říkám „ehm, co vlastně říkal?“ :D

<a href=„http://­www.inkablog.cz/“>IN­KA – lifestyle, focení, líčení, krása, DIY a novinky</a>


2

Dave_2_yt

2021-08-05 12:19:50

Dle mého je recenze pravdivá problémy jsem měl stejné jako ijacek007. Jiné věci se neobjevili ale asi na 3 dohrání objeví


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 381. Poslech všech dohromady zabral přes 5224 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 48% tedy 183 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Orlova kořist

Poslední hodnocenou audioknihou je Digiděti Hodnocení audioknihy 3.5/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 3.5/5.

Reklama