blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Dnes si zrecenzujeme 3D střílečku z roku 2014. Jde o volné pokračování 3D hry z roku 1992. Jak se autorům povedlo navázat na slavnou značku si můžete přečíst na následujících řádcích.


menu hry s českou amaterskou lokalizací

Děj hry volně navazuje na datadisk Wolfenstein: The Old Blood, který jsem zrecenzoval minule. Začínáte útokem na pevnost generála Smrtihlava, který nacistům pomáhá vyhrát válku díky svému technologickému výzkumu. Operace, do níž jsou zapojeny všechny poslední síly, však skončí nezdarem. Spojenci jsou poraženi a hlavní hrdina je po ráně do hlavy na dvacet let umístěn v ústavu v polském blázinci.


vyber hrace kdo zemře jako pokusný králík generála smrtihlava

Ještě než se ale pustíte do střílení nacistů po útěku z ústavu, budete si muset na konci první kapitoly zvolit, koho generál Smrtihlav zabije pro svůj výzkum. Když si odmítnete zvolit generál nechá Vás bez milosti zmasakrovat všechny, včetně Vás, tak volbě se tak nevyhnete. Vaše volba tak odemyká schopnost a mírně mění průchod hrou. Pokud necháte zabít Wyalta, budete moct v dalších úrovních nacházet vylepšení zdraví, pokud necháte popravit Ferguse, zase budete moct nacházet vylepšení brnění. Také se mírně mění průchod hrou, protože při záchraně Ferguse, budete moct otevírat elektrické dveře pomocí zkratu, kdežto Wyalt Vaší postavu naučí otevírat zámky pomocí paklíče.


popis všech kapitol hry a odemčení jejich časových os

Celá hra obsahuje 16 kapitol. Pokud budete chtít najít a odemknout všechna vylepšení Vaší postavy musíte projít všech 16 úrovní v obou časových osách. Při vašem putování za zabitím obávaného generála, se boje přesunou do vězení koncentračního, výzkumného střediska, pracovního táboru, na ponorku a dokonce na Měsíc, aby jste se nakonec mohli vrátit do pevnosti generála Smrtihlava a postarat se o jeho předčasný konec.


strom schopností a možnosti jejich vylepšení

Postup hrou si můžete zjednodušit pomocí vylepšování schopnosti Vaší postavy. Nezískáváte zde zkušenosti za každé zabití, ale pomocí plnění úkolů si můžete odemykat styl, který Vám nejvíce sedí. Například pokud nejraději nacisty eliminujete z úkrytu nožem nebo plížením, můžete si vylepšit plížení například tím, že potichu zabijete velitele. Pokud raději používáte granáty není nic jednoduššího, než pomocí jednoho granátu zabít více jak 2 nepřátele najednou. Tímto postupem můžete odemykat schopnosti, které používáte, ale také to motivuje na zkoušení dalších možností útoků.


Možnost zahrát si starý vzhled původní hry.

Průchod hrou mě bavil, jednak bylo zajímavé vychutnat si vcelku příjemný příběh za což jsem vděčný českému amatérskému překladu tak také rozmanitosti míst kde se můžete vyžádat. V herních levlech narazíte kromě nepřátel také na útržky kódu enigma, který se stará o odemykání dalších herních modu tak také na spoustu „dobového“ materiálu které popisují jak by svět mohl vypadat kdyby nacisté druhou světovou válku opravdu vyhráli. Ve hře naleznete také možnost vrátit se do stařičké hry z roku 1992 narazil jsem však jen na jedinou lokaci a její návštěva mě po druhém průchodu omrzela. Datadisk Wolfenstein: The Old Blood byl dle mého v tomto návratu do minulosti mnohem zajímavější.

Hra mě bavila a zkoušel jsem ji projít za oba charaktery, kdybych si omylem nesmazal uloženou pozici asi bych hrou v obou časových osách prošel. Pokud máte rádi střílečky pro jednoho hráče určitě Vám mohu hru jedině doporučit.

Mohlo by Vás zajímat

Wolfenstein: The New Order na stránkách Steam(u)

Volně stažitelná čeština

Volně hratelný datadisk Recenze Wolfenstein: The Old Blood


Štítky článku akce | hry | recenze |
Autor Ijacek.007 23.08.2017 zobrazeno 1 320x
Předchozí článek Recenze Wolfenstein: The Old Blood
Recenze Rise of the Tomb Raider Další článek


1

gembler

2017-08-26 13:34:10

No musím napsat že i mě hra fakt bavila a proseděl jsem u ní nejeden večer skvělá zábava a pěkný článek.


2iconmafalda.cz/

Mafalda

2017-08-26 15:11:43

Na nového Wolfenstein jsme nedávno narazili v PS obchodě, takže po něm asi do budoucna sáhneme. Já si pamatuju ještě starého Wolfensteina, to už je vážně historie, koukala jsem tehdá bráchovi přes rameno, když hrával. Zlatý starý časy :D


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 203. Poslech všech dohromady zabral přes 2758 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 38% tedy 78 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Gate C30

Poslední hodnocenou audioknihou je Peníze a zdravý selský rozum Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama