blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Jak se povedlo pokračování legendární hry, ve které platí, že jen mrtvý nacistický voják je ten správny? Kdo chce zdraví musí, doplňovat lékárničky a každý náboj si musíte najít? Zjistit to můžete na následujících řádcích.

Hra vyšla v roce 2015 a je volným pokračováním Wolfenstein: The New Order. Děj se však odehrává před The New Order a proto si první zrecenzujeme právě díl z podtitulu The Old Blood. Smyšlený děj se odehrává v roce 1946, kde Vy jako elitní voják v přestrojení jedete do nacistického hradu Wolfenstein. Hrad Wolfenstein je mohutná pevnost vybudovaná v německých Alpách, do které vede jediná přístupová cesta a tou je lanovka.


majestátní hrad a pohled na lanovku která je jedinou cesto do této pevnosti.

Váš úkol je jednoduchý, musíte ukrást důležité informace o umístění základny generála Smrtihlava. Vše se samozřejmě ale zvrhne. Vy jste uvězněni a v centru nacistické pevnosti, ze které se, jak už to v takových to případech bývá, musíte prostřílet přes hordy nepřátel. Nejprve se však z musíte dostat z vězení, kde na Vás čeká zbraň v podobě ocelové trubky.


první zbraní při utěku z vězení je tato ocelová trubka

Čeká na Vás 9 kapitol v každé z nich až dech beroucí zpracování prostředí. Podíváte se na lanovku do vězeňských cel, přímo do nacistického hradu do přilehlé vesnice i do archeologických vykopávek. Hra v sobě má velmi citlivě zapracovány i plížící pasáže, ve kterých pokud se Vám podaří zneškodnit nacistické důstojníky nebudou se do lokací přivolávat posily. Není však důvod si s těmito pasážemi dělat příliš hlavu pokud Vám nevadí více protivníků, můžete volit naprosto s přehledem i postup ala Rambo.


přehled všech kapitol ve hře

Zajímavostí je také možnost vylepšování vaší postavičky. To totiž funguje na základně úkolů. Chcete si vylepšit množství životů, musíte pozbývat najednou dostatek lékárniček. Chcete nacházet více nábojů? Stačí zabít dostatek protivníků při držení obou zbraní atd.


svou postavičku si mužete tak trochu netypicky vylepšit

Další lahůdkou pro pamětníky je možnost vrátit se v čase a zahrát si kola starého Wolfensteina 3D. Celkem 8× tak dostanete možnost projít si stařičkou hrou. Jen je nutné najít v jednotlivých kapitolách madraci, nad kterou je stařičký obrázek ze hry.


na tomto místě se mužete vrátit do podoby hry z roku 1992


noční mura :-) tak je nazvaná část ve které se mužete vrátit k podobě stařičké dos střílečky

Ve hře je také možnost sbírat nacistické zlato v retro levelech, stříbro nebo dopisy či další informace pojednávající o ději hry. Po dokončení se také odemknout výzvy z jednotlivých kapitol a Vy si tak můžete projít výzvy znovu na čas. Dosažené skóre se potom porovnává s vašimi přáteli, například na steamu.


ve hře si lzde odemknout výzvy z jednotlivých částí hry.

Na hru se dá na internetu stáhnout i velmi povedený fanouškovský překlad díky němu si můžete vychutnat dialogy popisy nápovědu i další věci ve hře a tím si atmosféru mohou užít i anglicky nemluvící hráči.


na hru vyšla i fanoušsková čeština

Já se u hry bavil střílení hordy nepřítel. Je to pořád zábava stejně, tak hledání nábojů nebo lékárniček. Jen jednou jsem na youtube musel sáhnout po návodu, abych zjistil jak na Boose. Osobně mě moc nebavili plíživé pasáže a tak mě hlavně první část útěku z vězení doháněla k šílenství, později už Vám hra Vaši zbraně nebere a tak je průchod hrou zábava ať už postupujete jakkoliv.

Hrou jsem proletěl celkem za 10 hodin, kterých jsem se rozhodně bavil i když střílečky nejsou vyloženě mou krevní skupinou. Do některých lokací jsem se vracel několikrát, jen abych si je mohl znovu prohlédnout. Musím uznat, že i po vizuální stránce se hra opravu povedla a je na co se dívat.

Mohlo by Vás zajímat

Wolfenstein: The Old Blood v obchodě Steam

Čeština do hry

Recenze Wolfenstein: The New Order

Podobné ? Duke Nukem Forever


Štítky článku akce | hry | recenze |
Autor Ijacek.007 06.08.2017 zobrazeno 1 396x
Předchozí článek Recenze Watch_Dogs
Recenze Wolfenstein: The New Order Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 203. Poslech všech dohromady zabral přes 2758 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 38% tedy 78 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Gate C30

Poslední hodnocenou audioknihou je Peníze a zdravý selský rozum Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama