blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.


obal nezkrácené audioknihy

Jde o 3 navazující novely autora George Richarda Raymonda Martina, kdy se děj odehrává před Hrou o trůny. Je zde sedm království, Targaryenové, železný trůn, rytíři a semtam nějaké povědomé jméno. Ale to je tak vše. Jste-li děvče nějak podvědomě Vám podsouvají pohádku o popelce, Kdy chudá, špinavá, utlačována dívka je zachráněna a stane se princeznou. Jste-li chlapec, mohl by Vám být podsouvám příběh tento. No přát být králem by bylo asi trochu moc, tak chudého sirotka uděláme rytíře a proč ne hned zapleteného z královskou rodinou.

Je to příběh Dancena neboli Danka, kdy od začátku nevíte, co si o něm máte myslet. V podstatě je samozřejmě dobrý a srdcem pravý rytíř, jenže je tam pár ale. Vše začíná smrtí „starého“. Jakoby Dankova adoptivního otce. Dank je velký hromotluk, který stává potulným rytířem a natrefuje na chlapce Egga. Toho považuje za syna hospodské, záhy zjistí svůj omyl a Egg se stává jeho panošem. Vše mi přijde ve stylu, jak hlupák ke štěstí přišel. Dank se vždy k něčemu připlete a poté se nestačí divit, jak se do toho dostal. Pak se z toho dostává zase ven. Jednou je to souboj bratrů z královské rodiny, jindy zase turnaj, na kterém opravdu být nechtěl. To jsou asi 2 nejzajímavější části. Mezitím jsou zde popisy cest nebo služby u rytíře. Kdybyste to vynechali, rozdíl nepoznáte. V Dancově životě se objevují také dvě ženy. Pokud ale čekáte nějaký románek, musím Vás zklamat. Je přece pravý rytíř, no ne?


Obrázek

Stejně jako v sáze Hry o trůny zde najdete „hlášky“, které se Vám vryjí do paměti. Jako Ser Danken vysoký nebo je tupý jako lenochův meč.


Obrázek

Tuto audioknihu připravila knihovna a tiskárna pro nevidomé Karla Emanuela Macana a vydavatelství Tympanum. Jde o Nezkrácenou verzi, která má 15h a 6min. Opět s brilantním přednesem čte František Dočkal. Miluju, jak dokáže rozdělit muže a ženu nebo i zvíře. I když v této knize moc prostoru využít svým kvalit nemá. Celkové hodnocení knihy je něco kolem 4. A i já si to myslím. Je to super kniha, když se Vám, stejně jako mně stýská po hře o trůny, Ovšem nevím, jestli bych si Hry vůbec pustila, kdybych tuhle slyšela jako první. Má spoustu krásných úseků, ale přijde mi to opravdu jako 3 příběhy bez konce. Nevím, jestli si ji někdy poslechnu znovu, ale stejně jsem si její poslech užila a nepovažuji ji za ztrátu času.

Kniha je na Audiotéce za 299Kč. Zde je také možnost 50minutové ukázky ze začátku knihy. Stejně stojí i na Alzamedia, ovšem tam je jen párminutová ukázka také ze začátku knihy. Co mě ale zklamalo, není na Audiolibrexu. Lze ji také sehnat jako audioknihu na cd, ale tam je cena vyšší, okolo 357Kč.


Obrázek

kniha

Mohlo by Vás zajímat

Audiokniha na portálu Audiotéka

George_R._R._Mar­tin (George R.R.Martin) na wikipedii


Štítky článku myslenky | recenze | rodina |
Autor sokorka 22.09.2017 zobrazeno 960x
Předchozí článek Recenze audioknihy Orel na lovu
Audiokniha Do vody Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 342. Poslech všech dohromady zabral přes 4517 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 45% tedy 153 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Terror

Poslední hodnocenou audioknihou je Novinářem v Číně Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Reklama