blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Strhující podívána, která Vás na dvě hodiny uchvátí. Takový je nový Sci-Fi film režiséra Ridley Scotta. Alespoň tak Vám mohu shrnout své první dojmy s nového filmu Marťan.
Listky do Opavského CineStar(u) na film Marťan


Touto lodí se ve filmu Marťan astronaute dostávaly k Marzu.

Po nepříliš povedeném Sci-fi Prométeus, se režisér pustil do dalšího Sci-fi. Tentokrát se s ním můžeme vydat na planetu Mars. Doba pokročila a lidstvo vyslalo na tuto nehostinnou planetu kosmickou loď s lidskou posádkou. Obrovská bouře však způsobí, že jsou lidé nuceni se s Marsu evakuovat a misi předčasně ukončit. Při evakuaci však bouře zničí telekomunikační anténu a letící úlomky srazí jednoho s kosmonautů. Zásah zničí monitor životních funkcí astronauta a tak jej má posádka za mrtvého a odletí z planety bez něj.


Herec hlavního hrdiny filmu Matťan


Kosmonaut samotný na planetě Marz

Když hlavního hrdinu probudí po bouři alarm o nedostatku kyslíku, zjistí že na nehostinné planetě zůstal úplně sám bez možnosti spojit se s řídícím střediskem díky zničené telekomunikační věži. Jediný obyvatel nehostinné planety spočítá zásoby vody, jídla a energií a začne přemýšlet, jak si zajistit přísun potravy na dlouhé čtyři roky. Za tu dobu je totiž naplánována další mise na Mars s lidskou posádkou.
Hlavní hrdina kontroluje co vypěstoval.


Jediný dopravní prostředek s podporou života který měl astronaut k dispozici.

Boj přeživšího s nehostinnou planetou i s nečekanými problémy začne obracet k lepšímu, když se astronautovi, který je mimochodem botanik, podaří vypěstovat základní potravinu, kterou jsou brambory. Problém je ale stále s navázáním spojení se Zemí, aby dal zprávu o tom, že je stále naživu. Více prozrazovat nebudu, jen Vám mužů říct, že je film natáčen s neuvěřitelným citem pro detail a od začátku až do konce je na co se dívat.

Audiovizuální stránka spolu s parádním výkonem herce Matta Damona, alespoň mě přišpendlil k sedačce a nepustil, dokud se na před mnou neobjevili titulky. Osobně mám Sci-fi filmy moc rád, ale tenhle film si u mě na ČSFD dle mého názoru zaslouží všech pět hvězdiček. Jsou-li Sci-fi i vaším oblíbeným šálkem kávy, rozhodně byste tuto novinku neměli minout. Slibuji Vám, že nudit se rozhodně nebudete.

Mohlo by Vás zajímat

Recenze Audioknižní verze toho příběhu

Prométheus a alternativní scénář který dává smysl


Štítky článku drama | kino | recenze |
Autor Ijacek.007 04.10.2015 zobrazeno 3 147x
Předchozí článek Kapitán Phillips
Seriál HBO Černobyl Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 203. Poslech všech dohromady zabral přes 2758 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 38% tedy 78 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Gate C30

Poslední hodnocenou audioknihou je Peníze a zdravý selský rozum Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama