blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

S fitness náramky pro dospělé se dnes setkáváme téměř denně. Jak je to ale u náramku pro děti. Vyplatí se vůbec takový náramek pořídit? Je vůbec normálnímu aktivnímu dítěti k něčemu? Dozvíte se na následujících řádcích.

Je obecně známo, že se dospělá populace pohybuje méně, než by měla. Mnozí tak denně nachodí méně než 5000 krok, což se negativně projevuje na jejich zdraví. Právě abyste si mohli udělat obrázek o tom, jak aktivně se vaše tělo pohybuje, existuje na trhu hromada fitness přístrojů nebo chytrých hodinek, které nedělají nic jiného, než že pomáhají Váš pohyb během dne monitorovat. Já sám pro sběr těchto dat využívám chytré hodinky Garmin Fenix3. Má žena naopak fitness náramek Garmin Vivofit3.


vzhledy náramků garmin vivofit

Zatím co já jsem s pohybem značně pod doporučenou denní dávkou, každý pracovní den trávím téměř dvě hodiny v autě při cestě do práce. Navíc mám zaměstnání, kde toho moc nenachodím, ale naopak většinou sedím za obrazovkou monitoru, má žena je na tom s pohybem téměř naopak. Ta má totiž zaměstnání plné pohybu, a tak se v pracovní dny většinou dosahuje i více jak 4 x většího počtu kroků. Jediný, kdo až do nedávna neměl představu o svém pohybu byla naše dcera, které je aktuálně 5 let. Dcera chodí ve školce na procházky a také s námi vzhledem k tomu, že jde o neposedné dítě, tak jako téměř většina jejich vrstevníků, tak jsem se nijak zvláště o její pohyb nebál. Má tedy smysl pořizovat i jí náramek na zaznamenávání její denní aktivity?

Protože jsme doma vybaveni náramky nebo hodinkami jednoho výrobce, při prohlížení novinek jsem narazil i na přístroj pro děti. Jde o Garmin Vivofit Junior2 určený dětem od 4 do 7 let. Přístroj je umístěn v tematických páscích a na baterii vydrží fungovat rok. Nejde však jen o náramek monitorující kvalitu pohybu a spánku vašich ratolestí. Výrobce tyto hodinky koncipuje tak, aby děti motivoval nejen k pohybu, ale také k plnění jejich denních povinností.


pohled na obrazovky aplikace k náramku

V přístroji je přednastaven limit 60 minut aktivního pohybu. Pokud se hodinky přes den pohybují více jak 60 minut, je automaticky splněn cíl dne a dítě získává bod do hry, která je spojená s obslužnou aplikací hodinek nazvanou Vivofit junior 2. Součástí této aplikace je totiž hra, kdy za nasbírané body může vaše dítě ve hře postupovat. Hra je tematicky rozdělena podle vzhledu řemínku na hodinkách a je tedy více verzí hry. Hra je navíc lokalizovaná do češtiny, aby ji mohly hrát i menší děti.

Dítěti navíc můžete do hodinek vložit i úkoly dne, jako například ustlat, nachystat si úkoly, vyčistit si zuby nebo cokoliv dalšího. Za splnění těchto úkolů pak můžete dětem přiřazovat virtuální měnu, kterou pak mají v hodinkách uloženou a mohou si kdykoliv prohlédnout, kolik jí mají. K této měně pak můžete přidružit odměny a tím učit vaši ratolest plnit si své úkoly a hospodařit s odměnami. Jako například k udělání úkolů můžete přiradit každý den 5 zlaťáků a za 50 zlaťáků si může dítě například vybrat návštěvu ZOO. Jde o zajímavý způsob, který v předškolním věku zatím nevyužívám, nicméně s nástupem do školy tento způsob odměn možná využiji. Poslední možností, jak využít soutěživosti je vytvoření výzvy. Například na počet kroků mezi všemi přístroji přiřazenými pod Vaší rodinou.


Reálný pohled na náramek i jeho tělo.

Popsali jsme si teorii odměn i to, co hlavního náramek měří. Jak to celé ale vlastně funguje? Navíc u dětí, které jsou schopné zapomenou cokoliv kdekoliv? Přístroj je zasazen v řemínku, který se standartě dodává ve dvou velikostech. Řemínek s označením Stretch nemá zapínání a je vhodný pro menší dětskou ruku. Dítě si řemínek natáhne podobně jako gumičku a poté jej přetáhne přes zápěstí. Řemínek se tak obepne kolem ruky a pěkně drží, ale přitom poskytuje ruce dostatek prostoru. Druhou variantou je pak větší pásek, který se vybaven klasickým hodinkovým zapínáním. Přistroj je vodotěsný do hloubky 50 metrů a nevadí mu tak plavaní ani jiné vodní aktivity dítěte. Na přístroji naleznete jediné tlačítko, pomocí kterého se přepínají obrazovky. Na barevném displeji krycím plastovým sklíčkem najdete tyto údaje. Hodiny (pod ně lze umístit jméno dítěte), datum, počet kroků, grafický pohled na denní aktivitu, počet minut aktivního pohybu, počet splněných denních úkolů, počet získaných mincí (forma odměny za splnění denních aktivit). Při dlouhém stisku tlačítka pak vyvoláte synchronizaci náramku, která probíhá pouze manuálně.


Obrázek

Jak shrnout používání náramku? Zprvu jsem se bál, že náramek dcera někde nechá, bude jej půjčovat spolužákům nebo že jej prostě někde ztratí. Přece jen finanční stránka není úplně zanedbatelná. Nechal jsem dceru vybrat si vlastní vzhled náramku podle ní a tím se s hodinkami sžila. Pozná kolikrát přesáhla denní limit a každý večer se ke svému výkonu hrdě hlásí, kdykoliv dělám synchronizaci. Z obav, aby jí náramek netlačil jej na její ruce nenecháváme přes noc. Každé ráno si ho tak hrdě navléká a celý den jej nosí. Hru z náramku ji pouštím jen velmi zřídka a odměny jsme po chvíli testování odložili. Jedinou nevýhodou je, že nemá v okolí nikoho dalšího z řad dětí, s kým by mohla soutěžit v počtech kroků. Garmin mě v tomto velmi mile překvapil a už teď vidím, že jde o velice povedený náramek pro děti, který opravdu funguje a v žádném případě nejde jen o hračku, která by poskytovala jen iluzi funkčního výrobku.

Mohlo by Vás zajímat

Odkaz na aplikaci Vivofit Junior 2 (Android)

Garmin Vivofit Junior2 na Alza.cz


Štítky článku deti | elektronika | garmin | recenze | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 03.11.2018 zobrazeno 2 639x
Předchozí článek Reálný příklad že ve volbách muže rozhodnout právě ten Váš hlas
Seznam zakoupených Audioknih a jejich hodnocení Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 381. Poslech všech dohromady zabral přes 5224 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 46% tedy 175 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Mengeleho děvče

Poslední hodnocenou audioknihou je LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama