blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Pokud je to jen trochu možné a jsme relativně v dojezdu, Makarská se stává téměř každou dovolenou cílem jednoho dne. Pojďme se na toto přístavní městečko podívat a říci si proč se stává cílem našich výletů.

Jak jsem psal, na toto místo se velice rádi vracíme a nezřídka kdy i několikrát v průběhu dovolené. Jde totiž o turistické letovisko s dlouhou promenádou, na které můžete najít nespočet obchůdků, restaurací či stánku z proslulou zmrzlinou. Doslova pár desítek minut od promenády lze nalézt známý maják nebo z druhé strany přístav. Protože se na místo pravidelně vracíme. V článku najdete fotografie z několika let. Nefotím totiž každý rok to samé.


Obrázek
Fotografie z roku 2010

Abyste si ale mohli vychutnat západ slunce, posezení v restauracích nebo jen procházku promenády, je nutné se do tohoto letoviska nějak dopravit a někde nechat vašeho plechového miláčka. Já letos parkoval na ploše vedle autokempu, kde parkování nebylo zpoplatněno. Parkoviště naleznete na „43.3057853N, 17.0074939E“: https://mapy.cz/s/24z0v hned po příjezdu do města ze severní strany minete benzínovou pumpu, na světelné křižovatce se dáte doprava a hned vedle vrátnice autokempu opět doprava. Po zaparkování stačí dojit ulicí pár desítek metrů k moři a jste na promenádě.


Obrázek
Rok 2017

Po promenádě se můžete vydat například k majáku, ke kterému vede příjemný chodník.


Obrázek

Od majáku lze pokračovat k malému kostelíku, u jehož okolí jde vidět na přístav. Nedaleko se také nachází známá socha. Letos jsme si díky Geocachingu šli sochu prohlédnout a zjistili jsme, že je na místě pod sochou zábradlí obalená zámky, na kterých si páry zamykají svou lásku.


zámky na uzamčení lásky partnerů.

společná fotka u kotvy

Když sejdete dolů, nemůžete minout obrovskou kotvu.
Obrázek

Vydáte-li se dále kolem přístavu, tak krom lodí můžete narazit na sochu námořníka s jeho dámou. Jestli pak jde s fotky poznat, nač pro štěstí turisté sahají?


Obrázek

Restaurace Vučko Makarská.

Našim cílem je Makarská hlavně díky dobrému jídlu. Alespoň jednou za dovolenou si totiž, pokud to jde, dopřejeme večeři z místních jídel. A protože se rádi vracíme tam, kde nám chutná, tak na Makarské chodíme do rodinné restaurace k VUČKOvi.


Obrázek

Obrázek

Vzhledem k tomu, že jde o turistické letovisko, najdete zde i nabídky výletů plavby lodí, pronájem vybavení či kol. Nebo například let na padáku, který je tažený za lodí. Poslední jmenované jsem si sám na vlastní kůži vyzkoušel již v roce 2010. Jde o velmi příjemný zážitek pro všechny, kteří milují výšky.
Obrázek

Obrázek

Tak jako každé letovisko pro turisty zde naleznete i možnost, jak zabavit vaši ratolest v podobě kolotočů, nafukovacích atrakcí nebo dětského hřiště. Na místo se s rodinou vracíme vždy, abychom se příjemně najedli, prošli se kolem spousty stánků, naplnili si břicha zmrzlinou či palačinkou a utratili nějaké ty své peníze za pár dárečků pro ostatní. Pokud se sem vydáte s podobným záměrem, zřejmě z Makarské zklamaní nebudete. Popravdě bydlení ani koupání zde si moc představit díky té spoustě lidí neumím, ale jako cíl výletu před západem slunce je to ale má oblíbená destinace.

Mohlo by Vás zajímat

Zajímavá místa Chorvatska v roce 2017

Trogir 2014

Další články o Chrvatsku


Štítky článku deti | fotografie | chorvatsko | rodina | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 24.09.2017 zobrazeno 1 523x
Předchozí článek Červené a Modré jezero u města Imotsky
HDR fotky Chorvatsko 2017 Další článek


gravatar1iconwww.tlustjoch.blog.cz

TlusŤjoch

2017-09-24 18:05:36

Pěkné fotky.


2

Marina_pEHbh

2018-02-28 23:23:34

Super


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 207. Poslech všech dohromady zabral přes 2807 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 43% tedy 88 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Sapiens

Poslední hodnocenou audioknihou je Duna Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama