blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Dneska bych vám chtěla představit možná ne až tak známou knihu, ale hlavně jejího autora.

Na tuto knihu jsem vlastně natrefila náhodou v jedné skupině na sociální síti, kde ji autor nabízel v soutěži. Sice jsem knihu nevyhrála, ale její popis i obal mě každopádně zaujaly. Proto jsem do komentáře pod příspěvek vložila, že si ji jdu tedy koupit. V zápětí se mi ozval autor, že mi ji pošle za zvýhodněnou cenu i s věnováním. Musím uznat, že jsem váhala, jelikož, když už nakupuji čas od času knihy, tak ve velkém. :-o Přesto poštovné zdarma a první kniha s věnováním byla neodolatelná nabídka. A za pár dní byla kniha doma. I s krásným věnováním, které mě zahřálo na duši.


věnování od autora

O knize jsem věděla jen tolik, že pokud se mi líbilo Hunger game a Divergence, bude se mi líbit také. Což je vlastně dosti subjektivní. Až byla kniha na cestě, začala jsem se pídit o čem to vlastně má být.

Jedná se trilogii mladého českého spisovatele. Jeho prvotina. Snad s části údajně i o autobiografii. Překvapil mě, jak věk autora, tak i jeho bydliště. Zřejmě proto, že je mi obojím velmi blízký. Navíc jsem zastáncem toho, že čeští autoři se musejí podporovat. Děj je opět postapokalyptický. Proto je kniha řazená k Sci-fi. Co se přesně stalo nevím. Jen země jakou ji známe, už není. Ani příroda, ani zvířata. Vše co víme je z vědomostí hlavního hrdiny a ten má dost omezený přehled, jelikož od útlého dětství je zavřen v podzemí. Spolu s dalšími pěti dětmi v tzv. PPS. Něco jako výcvikové středisko. Nezná rodinu, příbuzné, téměř nic. Zná je Chief, něco jako hlavní město světa, toto středisko a tyto stejné lidi.

Přiznám se, že když jsem si přečetla popisek, hned mě napadlo, že při písni „Happy Brithday“ všichni umřou. Proto se mi kniha hodně líbila, protože byla nepředvídatelná a čtivá. Některé pasáže byly rozvleklé, ale na celkovém dojmu to neubralo. Dalším plusem je hlavní hrdina. Podle některých hodnocení, je to uplakánek, kvůli kterému knihu nejde dočíst. Za mě tedy naopak. Velmi se mi líbí, že hlavní hrdina není namakaný boreček, ale obyčejný kluk, spíše aucajdr, bez zvláštních schopností. Že brečí? No a co, kdo z nás ne. Jedinou výtku k jeho charakteru bych měla k jeho milostnému životu, kdy po odchodu blízkého člověka hned skáče do postele jiné. Ale i to se stává a je to život. Také se klasicky sudý počet aktérů páruje. To je dle mě takové klišé, co lidé očekávají. Já osobně to nemám ráda. Ale už zase vidím, jak při nějaké popárovéné čtveřici na ně ostatní dva civí. Možná by to alespoň chtěla zpestření. Kdy by počet žen a mužů byl odlišný.


zadní strana knihy

Kniha má 272 stran. A skládá se ze Dvou částí. Selected a Seleted – Vybraní. Příběh je velmi realistický a každá scéna se mi ihned vybavuje. Ke konci je možná až moc inspirovaný Hunger Games. I když každý se něčím inspiruje. Má vysoké hodnocení. Přes 80–90%. Najdou se ovšem i opačné recenze. Těch je podstatně méně. Mě přijde, že jde především o mladé slečny. A jak říkám, každý má svůj okruh čtenářů. Neexistuje nic, co se líbí všem. Mě osobně se kniha moc líbila. A její čtení jsem si užívala. Žádný velký slaďáček, akční a realistická. Za zmínku určitě stojí i přebal knihy. Ten má zřejmě předtavovat TO. Které nedá spát hlavnímu hrdinovi. Když jsem knihu jednou nechala na stole a podívala se z určitého úhlu, jakoby na mě její oči začaly vystupovat. Konec mě překvapil.Mám ráda, když knihu dočtu a říkám si a co je dál??? Za mě knihu mohu jen doporučit.


obal knihy

Ve formě audioknihy ještě není. Tištěnou knihu koupíte kolem 260Kč. Od 220 do 308 Kč, záleží, kde vybíráte. Jako e-kniha stojí kolem 191 Kč. Autora najdete také na českém portále databazeknih.cz

Já jdu každopádně vyhlížet další díl. ;-)

Mohlo by Vás zajímat

Recenze audioknihy na zabití

Recenze audioknihy pod znakem orla

Recenze dívka ve vlaku


Štítky článku myslenky | recenze | rodina | zabava |
Autor sokorka 27.03.2019 Opravil(a) sokorka zobrazeno 1 437x
Předchozí článek Následky vichřice, která se dotkla i naší obce
Steam Link Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 381. Poslech všech dohromady zabral přes 5224 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 46% tedy 175 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Mengeleho děvče

Poslední hodnocenou audioknihou je LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama