blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Minulý měsíc jsem psal o opakovaných mechanických problémech řemínku sportovních hodinek značky Garmin Forerunner 15. Řemínek začal praskat a po odeslání do reklamace jsem dostal vyjádření, že jsem hodinky mechanicky poškodil a tudíž se reklamace zamítá.


zamítnutí reklamace popraskaného řemínku kvůli mechanickému poškození

Po serii emailu jsem se snažil prokázat, že řemínek praská používáním. Praská totiž z vnitřní strany pásku a na více místech najednou. O Celé záležitosti jsem psal v minulém článku. Z informací dodavatele vyplynulo vlastně jen to, že pokud nesouhlasím s posouzením reklamace, mohu hodinky opět poslat na reklamaci s tím, že je pravděpodobné, že má reklamace bude opět vyhodnocena jako neoprávněná.


po roce používání začal pásek hodinek praskat.

Protože jsem i nadále přesvědčen, že pásek popraskal vadou materiálu a né používáním nebo snad mechanickým poškozením, poslal jsem hodinky opět na reklamaci. Po nějaké době se mi hodinky vrátili zpět a opět se zamítavým stanoviskem. Bohužel se totiž dostaly na stůl stejnému technikovy, jako v případě první reklamace a ten se k problému vyjádřil takto.

„Reklamaci nelze uznat jako oprávněnou. Jedná se o vícečetné mechanické poškození, navíc je přístroj značně znečištěn a nese známky použití hrubé síly. Již druhá stejná neuznaná reklamace. Upozorňujeme, že při další stejné reklamaci bude firma Garmin již účtovat náklady (manipulace,do­prava ..)“.

Bohužel nezbylo mi nic jiného než sáhnout do kapsy a pořídit nový pásek ze stránek Garminu a provést jeho výměnu. Co mě však štve ze všeho nejvíce, je fakt že nový pásek je vyroben z úplně stejného materiálu jako ten, který byl na hodinkách v době, kdy jsem je koupil a tak bohužel reálně hrozí že po roce začne také praskat. Pokud se najednou objeví více jak jedna prasklina, Garmin mi pásek z největší pravděpodobností opět nevyreklamuje.


pohled na hodinky s demontovaným starým řemínkem

S hodinkama jsem spokojen a na jejich používání jsem si zvykl. Představa, že budu muset ročně obětovat přes 600 kč, abych je mohl nosit i nadále mi však trochu vadí. Navíc když si člověk najde chvíli a pohledá na internetu narazí na spoustu lidí stěžující si na popraskané pásky téměř u všech modelu přístroju Garmin. Je sprosté a neprofesionální ignorovat fakta, že pásky prostě praskají a nechávat vše na kupujících.


porovnání modelu forerunner10 a forerunner15

Abych ale jen nekritizoval, když jsem si objednával pásek omylem jsem objednal pásek na hodinky S a nikoliv XL po zjištění jsem poslal pásek do Garminu. Pásek se vrátil zpět za pár dní, měl jsem správný pásek doma. Rychlost zaslání i ochota mi pomoci byla velmi rychlá. Škoda, že to celé kazí servis.

Mohlo by Vás zajímat

Reklamace řemínku hodinek Garmin Forerunner část 2

Problém s hodinkami Garmin a jejich řemínkem

Výměna pásku hodinek Garmin Forerunner


Štítky článku elektronika | opravy | skutecnost | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 07.06.2016 zobrazeno 3 125x
Předchozí článek Jak pracuje pevný disk v počítači
Cirkus Humberto v Krnově 2016 Další článek


1

betametchi

2018-01-15 16:35:08

Mám stejný problém po roce používání praskl řemínek u Hodinek Gármin fenix 3 Reklamace zamítnuta:duvod mechanické poškození.Hodinky stály 15tis Kč.


gravatar2iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2018-01-17 20:11:15

o řemínku na fenixy jsem psal také také ten se mi do roku od zakoupení rozpadl. psal jsem o tom nedávno zde https://blog.ijacek007.cz/…ju-pokracuje


gravatar3

Petr_CrGCk

2022-09-24 21:46:27

Úplně stejná zkušenost, hodinky skvělé, ale bohužel pásek rovněž po roce úplně popraskaný. Je to bohužel velmi nekvalitní materiál.


gravatar4iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2022-09-27 09:39:17

Ano bohužel Patriku problémy s pásky se s Garminem vlčou už dlouho i když myslím že v poslední době je to přeci jen lepší.


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 381. Poslech všech dohromady zabral přes 5224 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 46% tedy 175 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Mengeleho děvče

Poslední hodnocenou audioknihou je LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama