blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

V Krnově byl cirkus. Poprvé jsem tedy s manželkou vzal tříletou dceru na představení. Jak se program dceři líbil najdete v dnešním článku.


Stan cirkusu v Krnově

Ve svých vzpomínkách marně vzpomínám, kolikrát jsem byl vlastně navštívil představení. Vybavují se mi jen dvě. První cirkus je v mých vzpomínkách opravdu velký a v Krnově stál ještě za Cvilinským nádražím. V útržcích si vzpomínám jen na část představení a hlavně na manéž, která byla dle mých značně zkreslených vzpomínek opravdu veliká. Na druhý cirkus jsem se vydal cca před deseti nebo více lety. Zde mě cirkus opravdu zklamal. Představení byly nezážívné a stan mi přišel opravdu malý.


anetka u pokladny Humberta

Tentokrát jsem se vydal na třetí mnou pamatující se návštěvu, avšak představení pro mě nebylo tak důležité jako u předchozích návštěv. Jako rodina jsem se totiž do šapitó vydali hlavně kvůli dceři. Samozřejmě po loňských návštěvách Zoo v Ostravě i Olomouci si nějaké zvířata pamatovala, ale zajímalo mě, jak se ji budou líbit, když se místo klece budou předvádět v manéži.


pokladna a vstup do cirkusu.

Na cirkus se těšila už několik dní dopředu a jakmile viděla obrovský stan v pozadí, oči se dceři zaleskly a nemohla se dočkat, až se bude moct vejít dovnitř. Dorazili jsme k pokladně mezi prvními návštěvníky a koupili lístky. Vybrali jsme si lístky do galerie, které stáli dospělého 220 a děti po dvou letech 180kč. Protože jsme netušili, zda dceru náhodou cirkus neomrzí a nebudeme muset stan předčasně opustit raději jsme nekoupili drahší vstupné do lóže.


Vstupenky

Při krátkém čekání, téměř půl hodinu před začátkem vystoupení, začalo kapat a v dáli se valil velký mrak. Zajímalo nás, zda se otevře cesta do šapitó dříve nebo jestli zmokneme. Po chvíli jsme zjistili, jak to bude a personál nás ochotně pustil se vstupenkami do stanu.

Jakmile jsme prošli uličkou do stanu, čekal na nás personál, ochotně nabízející párky v rohlíku, cukrovou vatu či například popcorn. O kus dále potom blikající hračky, větráčky či další naprosto nedůležité, avšak pro děti velice poutavé věci. Čekání na začátek jsme si tedy zkrátili cukrovou vatou za 40 kč, poté ještě popcornem za 30 kč. A pak už nastal začátek vystoupení.


bezpečnostní klec před vystoupením šelem

Dceři se rozzářili oči ještě více a nemohla z manéže odtrhnout oči. Po každém vystoupení tleskala a sledovala co se kolem ní všechno děje. Jak se však blížil konec první části téměř spala. V krátké přestávce jsme navštívili zvěřinec, vstupem přes manéž a také jednotlivým vstupným 40 Kč. Prohlédli jsme si většinu zvířat cirkusu. Po návratu do stanu jsme si všimli také možnosti nechat dítě vyfotit na slonovi nebo na velbloudovi. Kolik stála fotka na velbloudovy nevím, ale fotka na slonovi vyšla na 200 Kč.

Cena však nebyla stanovena za jednu fotografii, ale za jedno dítě. Pokud jste tedy neměli, tak jako já sebou jen jediné dítě, museli jste do peněženky sáhnout o hodně hlouběji. Například fotku sourozenců na slonovi obsluha odmítla s tím, že jedno dítě jedna fotka. Trochu nerozumné při pomyšlení, že některé děti se samy bojí a slon nepatří mezi ty nejmenší zvířata. Dcera mi na dotaz jestli se chce vyfotit na slonovi, bez okolku oznámila že jo. Na dotaz jestli nebude brečet, když ji tam posadí, mi s klidem řekla, že brečet nebude. Zaplatil jsem tedy za fotku a dceru předal personálu, který ji vysadil na zvíře. Po pár vteřinách byla fotka hotová a dceru ze slona pohotově začali sundávat.


Na slonovy v cirkusu Humberto

Poté co ji obsluha dala na stoličku v manéži, však sebou flákla do pilin a zůstala na zemi. Hned jak jsem ji posbíral ze země, mi jen s úsměvem oznámila, že ona nebrečela. Dostala číslo, se kterým si měla fotku po vystoupení vyzvednout. To mimochodem nechtěla nikomu dat, a když ji po zahájení druhé časti začalo vadit v tleskání, dala lístek manželce s tím, že ho do kabelky musí schovat sama.

Druhá část mi přišla o mnohem kratší a pak už se účinkující rozloučili a pomalu se cirkus začal vyprazdňovat. Zakoupená fotka dcery na slonovi mě docela zklamala, protože je dcera přesvětlená a celková fotka je taková neslaná nemastná, ale dceři se fotka moc líbí, takže je ta nějaká nedokonalost vlastně úplně jedno.

Cirkus mi přišel zajímavý, děti bavil, i když z každého kroku byla vidět snaha maximalizovat zisk. Je pravdou, že nadchnout publikum v dnešní rozmazlené době asi není jednoduché. Byli jsme v cirkuse na poslední představení a bylo vidět, že se již připravoval personál na balení celého cirkusu. I tak bylo v cirkusu docela hodně lidí, jsem zvědavý jestli v budoucnu budou podobné cirkusy pořád k vidění nebo se jim nepodaří vybalancovat náklady s tím, co jsou ochotní lidé za tento druh zábavy zaplatit.

Mohlo by Vás zajímat

První návštěva Krnovských kolotoču s tříletou dcerou

Výlet do věží tří Krnovských kostelů

Oficiální stránky cirkusu Humberto


Štítky článku myslenky | rodina | skutecnost | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 27.06.2016 zobrazeno 2 686x
Předchozí článek Reklamace prasklého řemínku Garmin Forerunner 10 /15 dokončení
Jak jsem stavěl plot Další článek


1

Crazy

2016-06-27 22:11:15

Nehorázne za co všechno v dnešním cirkuse chtějí platit. A jaké sumy. :-(


gravatar2iconcrazydog.cz

CrazyDog87cz

2016-06-28 15:14:41

Crazy: V dnešní době? Ani před 25-ti lety tomu nebylo jinak :-D Když mě rodiče jako malého nechávali fotit na slonovi polaroidem, tak to stalo 100Kč foto a to jsme byli dva :) a v té době 100Kč něco bylo.


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 381. Poslech všech dohromady zabral přes 5224 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 46% tedy 175 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Mengeleho děvče

Poslední hodnocenou audioknihou je LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama