blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Německá skupina Scooter slaví 25 let své existence a při této příležitosti kapela naplánovala i několik koncertu v České republice, a právě jeden z nich proběhl tuto sobotu v Ostravě s Ostravar aréně.

Jelikož je Ostrava jen már hodin jízdy od domova, rozhodl jsem se na téměř na poslední chvíli se na koncert vydat. Svůj první koncert této kapely jsem přitom navštívil v Karlových Varech v roce 2016. Tentokrát mám tedy možnost porovnávat.


obrázek Logo akce Helax
Fotografie převzata z webu rádia Helax.

Oproti Karlovarské aréně, která je dimenzována na téměř 6 tisíc diváku, měla kapela Scooter v Ostravě k dispozici prostor pro téměř dvojnásobek návštěvníků. Brány arény se pro návštěvníky otevřely již v sedm hodin a od půl osmé byl v plánu doprovodný program, o který se tentokrát postarali moderátoři tanečního rádia Helax. Mimochodem studio tohoto rádia jsem měl možnost navštívit díky dnu otevřených dveří v roce 2015.


obrázek Předskokani

Oproti minulým předskokanům se mi doprovodný program moderátoru líbil mnohem více. Byli perfektně připraveni, neodbíhali z pódia a dělaly přesně to, co se od nich očekávalo, tedy bavili návštěvníky, kteří pomalu zaplňovali halu. I když to dvojici předskokanů hrálo dobře, dle mého je organizátoři poslali z podia zbytečně brzo. Hned po opuštění jeviště, tedy něco málo po půl deváté, totiž hlavní jeviště přestalo svítil a téměř čtvrthodinu jsme čekali na hlavní hvězdy. Přitom si dovedu představit, že předskokani klidně mohli ještě minimálně 20 minut bavit návštěvníky, a tak jim zpříjemnit ono čekání.


obrázek Koncert Scooter 2019

Jakmile se ale na podiu objevila kapela, rázem bylo téměř vše zapomenuto. Scooter chrlil jednu pecku za druhou a bylo nejen co poslouchat, ale také co sledovat. Skvělý zvuk doprovázela sladěná světla projekce, trojice velkých a několik malých lcd panelů a také ohnivé a pyrotechnické efekty. Některé návštěvníky dokonce v průběhu koncertu napadlo, že by bylo fajn vzít do kotle návštěvníků papírovou maketu hokejisty, a tak se kousek ode mě najednou objevil trsající papírový hokejista, který v průběhu koncertu přišel o hlavu.


obrázek Po koncertu

Koncert jsem si užil a jsem rád, že jsem se vydal i na tento. Nicméně i když se předskokani povedli a na místo jsem nemusel cestovat autem 6 hodin, nějak rychle to uteklo a za nedlouho poté, co jsme dorazili na místo, už bylo po všem. Když už jsem nakousl cestu, tak ta byla po několika letech zase netradiční. Protože jsem nechtěl nechávat po dobu koncertu u arény auto nebo přemýšlet, kde auto po dobu koncertu nechat, vydali jsme se do Ostravy vlakem. A ze Svinova pěšky k aréně. Téměř 6 km procházkou. Vlak nás totiž dovezl do Svinova v 18 hodin, a tak jsme měli dostatek času. Z koncertu mě odvezl domu známý, který se k hale vydal autem a díky němu se cesta do postele velice zjednodušila. Kromě přečkání obrovské fronty na zaplacení parkovného, nás totiž na cestě domu již nic nezastavilo.


obrázek Nádraží Krnov

I když jsem mohl porovnávat, přece jen se to moc nedá. Každý koncert byl někde jinde, každý byl za jiných okolností a s rozdílným průběhem. Co se mi nelíbilo na jednom, se mi zase líbilo na druhém a tak dále. Vždy jde nakonec o to, zda odcházíte nebo usínáte spokojeni, a to se alespoň u mě povedlo. Díky Ostravo.

Mohlo by Vás zajímat

Scooter v Karlových Varech 2016

Za mikrofonem rádia Helax


Štítky článku myslenky | skutecnost | zabava |
Autor Ijacek.007 11.03.2019 zobrazeno 684x
Předchozí článek Jak opravit vánoční svítící výzdobu do okna.
Následky vichřice, která se dotkla i naší obce Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 130. Poslech všech dohromady zabral přes 1875 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 49% tedy 64 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Orel mezi vlky

Poslední hodnocenou audioknihou je Dítě číslo 44 .

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi .

Reklama