blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Potřetí jsme se účastnili akce ukliďme Česko vydaly se do okolí s pytli na odpad posbírat co lhostejní lidé nejsou schopni vyhodit na to správné místo.


logo akce

Máme rádi okolí, ve kterém bydlíme a pokud to jen trochu jde, vyrážíme na procházky po našem okolí, abychom načerpali energii, nadýchali se čerstvého vzduchu. Tak nám není lhostejné, jak se ostatní lidé v tomto prostředí chovají. Ač je to normálně uvažujícímu člověku nepochopitelné, najdou se lidé a není jich zrovna málo, kterým nepřijde špatné za jízdy autem otevřít okénko a vyhodit například plechovku z dopitého energetického nápoje, kelímek z dopitého kafé nebo například skleněné láhve od nápojů.


Plágát akce upravený na náš web.

Na druhou stranu se najdou lidé, kterým není jejich okolí lhostejné, a tak vznikají akce jako je Ukliďme Česko. Za pomocí sponzorů tak organizátoři akce ukliďme Česko dodávají rukavice a pevné plastové pytle na odpad místním dobrovolníkům, kterým okolí jejich bydlení není lhostejné a kteří vědí co do přírody rozhodně nepatří. Musíme uznat, že podobné iniciativy mají smysl, protože se každý rok najde spousta odpadků, které byste v přírodě rozhodně nečekaly.


ledabile pohozená obuv v přírodě.

Letos například takovým nalezeným extrémem mezi normální změtí odpadků, které jsme našli, byly dámské zimní body. To že někdo dopije nápoj a vyhodí obal se dá ještě pochopit, ale kdo proboha zničeno nic někde nechá jen tak stát boty? Nicméně musíme uznat, že i přes nemalé množství sesbíraného materiálů, který organizátorům v naší obci zabral celý přívěsný vozík za autem se toho letos sesbíralo alespoň dle našeho uvážení méně, a to je rozhodně skvělá zpráva. A co vy, jak se stavíte k podobným veřejně prospěšným akcím? Dejte vědět do komentáře.

Mohlo by vás zajímat

Oficiální stránky organizátoru akce

Ukliďme Česko 2022


Štítky článku akce | deti | myslenky | rodina | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 02.04.2023 zobrazeno 3 634x
Předchozí článek 3D tiskárna proč ji chtít a čeho se nebát
Velikonoční pomlázka trochu jinak Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 356. Poslech všech dohromady zabral přes 4739 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 48% tedy 170 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Inspirace Baťa

Poslední hodnocenou audioknihou je Čajová dívka z Kolibříkové ulice Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama