blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Letos poprvé jsme se vydali na výlet a jako cíl si zvolili Brněnské výstaviště, kde do konce měsíce Března zakotvila výstava s artefakty a informacemi o největším zaoceánském parníku, jehož první plavba byla zároveň tou poslední.


obrázek model vraku lodi

obrázek vstupenky

Možná právě pohnutý osud pasažérů, ze kterých se většina nikdy nedostala na konec své cesty. Míra okázalosti, se kterou se loď stavěla a vybavovala nebo tvrzení, že jde o nepotopitelnou loď, jejíž první plavba byla zároveň i plavbou poslední. Právě všechny tyto, ale i mnohé další důvody učinili parník Titanik nezapomenutelný i po více jak 100 letech po jeho potopení. A právě na tuto vlnu navazuje výstava, která je v Brně na své poslední cestě před návratem exponátu do Ameriky.


obrázek fotografie z doků

obrázek pruřez lodi

Na výstavě si tak můžete prohlédnout informace o této obrovské lodi. Od nákresů a stavby, přes osudný střet s ledovcem, až po její nalezení v atlantickém oceánu v hloubce okolo 4 km pod hladinou. K vidění tak jsou zrestaurované předměty vylovené z vraku lodi. Model chodby, ukázku kajuty druhé a třetí třídy. Podobu záchranných člunů či spousty doplňujících informací o osudech cestujících.


obrázek záchraný člun

obrázek kajuta 3 třídy

Krom samotné prohlídky k vstupence také každý návštěvník obdrží palubní vstupenku skutečného pasažéra parníku. Na konci prohlídky si pak můžete zjistit, zdali cestující z vašeho lístku plavbu přežil nebo se jeho tělo nikdy nenašlo. U nás tomu bylo tak, že já jsem se nikdy nenašel, takže jsem pravděpodobně umrzl nebo utonul. Skutečná manželka s dcerou měli větší štěstí. Obě se našli mezi zachráněnými. Seznam byl sice rozdělen podle tříd a posádky, ale v nepřeberném množství jmen a lidí okolo se nejít nebylo vůbec snadné. Dcera měla dokonce poslední zachráněnou osobu.


obrázek stanoviště radisty

obrázek vylovené peníze

Na výstavě se nám líbilo, i když v porovnání s výstavou kosmonautiky, kterou jsme ve stejných prostorách navštívili loni, nám přišla výstava malinko slabší. Také nás překvapilo množství lidí, kteří se na výstavu tak jako mi vydali o víkendu. Chvílemi bylo nutné počkat, než jste si mohli nějaký exponát prohlédnout. Pokud Vás osud Titaniku či jejich pasažérů alespoň trochu zajímá, výstavu byste neměli minout.


obrázek kajuta druhé třídy

obrázek porcelán první třídy

Jen trochu málo k cenám. Za vstup dospělý o víkendu zaplatí 350 Kč, dítě pod 6 let má vstup zdarma. V pracovních dnech pak dospělý za vstup zaplatí 300kč. Více o cenách naleznete na této stránce výstavy v sekci ceník. Děti navíc stejně jako v případě minulé kosmické výstavy dostanou možnost projít si stanoviště s razítky. Pokud projdou všechny, dostanou na konci prohlídky malou sladkost.

Mohlo by Vás zajímat

Stoleté výročí potopení Titaniku s orchestrem v krnovském Kině

Výstava kosmonautiky Brno 2018

Technické muzeum Tatra Kopřivnice


Štítky článku auto | rodina | skutecnost | zabava | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 03.02.2019 Opravil(a) sokorka zobrazeno 1 720x
Předchozí článek Kuna – zvířátko které nechete mít blízko domova.
Puzzle online na náš den puzzlí Další článek


1iconwww.blogplnyzivota.cz

Blog Plný Života

2019-03-03 07:49:59

Na této výstavě jsem také před pár lety byla. Na palubním lístku jsem byla bohatý chlap, který měl ženu a děti a nepřežila jsem. Moje žena a děti naštěstí ano :D


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 197. Poslech všech dohromady zabral přes 2673 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 36% tedy 70 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Nabarvené ptáče

Poslední hodnocenou audioknihou je Total Recall .

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi .

Reklama