Letos poprvé jsme se vydali na výlet a jako cíl si zvolili Brněnské výstaviště, kde do konce měsíce Března zakotvila výstava s artefakty a informacemi o největším zaoceánském parníku, jehož první plavba byla zároveň tou poslední.
Možná právě pohnutý osud pasažérů, ze kterých se většina nikdy nedostala na konec své cesty. Míra okázalosti, se kterou se loď stavěla a vybavovala nebo tvrzení, že jde o nepotopitelnou loď, jejíž první plavba byla zároveň i plavbou poslední. Právě všechny tyto, ale i mnohé další důvody učinili parník Titanik nezapomenutelný i po více jak 100 letech po jeho potopení. A právě na tuto vlnu navazuje výstava, která je v Brně na své poslední cestě před návratem exponátu do Ameriky.
Na výstavě si tak můžete prohlédnout informace o této obrovské lodi. Od nákresů a stavby, přes osudný střet s ledovcem, až po její nalezení v atlantickém oceánu v hloubce okolo 4 km pod hladinou. K vidění tak jsou zrestaurované předměty vylovené z vraku lodi. Model chodby, ukázku kajuty druhé a třetí třídy. Podobu záchranných člunů či spousty doplňujících informací o osudech cestujících.
Krom samotné prohlídky k vstupence také každý návštěvník obdrží palubní vstupenku skutečného pasažéra parníku. Na konci prohlídky si pak můžete zjistit, zdali cestující z vašeho lístku plavbu přežil nebo se jeho tělo nikdy nenašlo. U nás tomu bylo tak, že já jsem se nikdy nenašel, takže jsem pravděpodobně umrzl nebo utonul. Skutečná manželka s dcerou měli větší štěstí. Obě se našli mezi zachráněnými. Seznam byl sice rozdělen podle tříd a posádky, ale v nepřeberném množství jmen a lidí okolo se nejít nebylo vůbec snadné. Dcera měla dokonce poslední zachráněnou osobu.
Na výstavě se nám líbilo, i když v porovnání s výstavou kosmonautiky, kterou jsme ve stejných prostorách navštívili loni, nám přišla výstava malinko slabší. Také nás překvapilo množství lidí, kteří se na výstavu tak jako mi vydali o víkendu. Chvílemi bylo nutné počkat, než jste si mohli nějaký exponát prohlédnout. Pokud Vás osud Titaniku či jejich pasažérů alespoň trochu zajímá, výstavu byste neměli minout.
Jen trochu málo k cenám. Za vstup dospělý o víkendu zaplatí 350 Kč, dítě pod 6 let má vstup zdarma. V pracovních dnech pak dospělý za vstup zaplatí 300kč. Více o cenách naleznete na této stránce výstavy v sekci ceník. Děti navíc stejně jako v případě minulé kosmické výstavy dostanou možnost projít si stanoviště s razítky. Pokud projdou všechny, dostanou na konci prohlídky malou sladkost.
Mohlo by Vás zajímat
Stoleté výročí potopení Titaniku s orchestrem v krnovském Kině
Blog Plný Života
2019-03-03 07:49:59Na této výstavě jsem také před pár lety byla. Na palubním lístku jsem byla bohatý chlap, který měl ženu a děti a nepřežila jsem. Moje žena a děti naštěstí ano :D
Vložit komentář
* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři