blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Letos poprvé jsme se vydali na výlet a jako cíl si zvolili Brněnské výstaviště, kde do konce měsíce Března zakotvila výstava s artefakty a informacemi o největším zaoceánském parníku, jehož první plavba byla zároveň tou poslední.


velký model vraku lodi ležící více jak 4 000 metru pod hladinou moře.

pohled na vstupenky palubní lístky pamětní minci a v poslední řadě na lístek za parkování

Možná právě pohnutý osud pasažérů, ze kterých se většina nikdy nedostala na konec své cesty. Míra okázalosti, se kterou se loď stavěla a vybavovala nebo tvrzení, že jde o nepotopitelnou loď, jejíž první plavba byla zároveň i plavbou poslední. Právě všechny tyto, ale i mnohé další důvody učinili parník Titanik nezapomenutelný i po více jak 100 letech po jeho potopení. A právě na tuto vlnu navazuje výstava, která je v Brně na své poslední cestě před návratem exponátu do Ameriky.


fotografie výstavby lodi před vypuštěním na vodu

krásný nákres celého pruřezu lodi

Na výstavě si tak můžete prohlédnout informace o této obrovské lodi. Od nákresů a stavby, přes osudný střet s ledovcem, až po její nalezení v atlantickém oceánu v hloubce okolo 4 km pod hladinou. K vidění tak jsou zrestaurované předměty vylovené z vraku lodi. Model chodby, ukázku kajuty druhé a třetí třídy. Podobu záchranných člunů či spousty doplňujících informací o osudech cestujících.


podoba záchraného člunu který byl spouštěn na vodu převážně prázdný

pohled na palandy kajuty třetí třídy.

Krom samotné prohlídky k vstupence také každý návštěvník obdrží palubní vstupenku skutečného pasažéra parníku. Na konci prohlídky si pak můžete zjistit, zdali cestující z vašeho lístku plavbu přežil nebo se jeho tělo nikdy nenašlo. U nás tomu bylo tak, že já jsem se nikdy nenašel, takže jsem pravděpodobně umrzl nebo utonul. Skutečná manželka s dcerou měli větší štěstí. Obě se našli mezi zachráněnými. Seznam byl sice rozdělen podle tříd a posádky, ale v nepřeberném množství jmen a lidí okolo se nejít nebylo vůbec snadné. Dcera měla dokonce poslední zachráněnou osobu.


takto vypadalo stanoviště radisty

vylovené peníze z vraku lodi

Na výstavě se nám líbilo, i když v porovnání s výstavou kosmonautiky, kterou jsme ve stejných prostorách navštívili loni, nám přišla výstava malinko slabší. Také nás překvapilo množství lidí, kteří se na výstavu tak jako mi vydali o víkendu. Chvílemi bylo nutné počkat, než jste si mohli nějaký exponát prohlédnout. Pokud Vás osud Titaniku či jejich pasažérů alespoň trochu zajímá, výstavu byste neměli minout.


pohled na zařízení kajuty druhé třídy

vylovený porcelán

Jen trochu málo k cenám. Za vstup dospělý o víkendu zaplatí 350 Kč, dítě pod 6 let má vstup zdarma. V pracovních dnech pak dospělý za vstup zaplatí 300kč. Více o cenách naleznete na této stránce výstavy v sekci ceník. Děti navíc stejně jako v případě minulé kosmické výstavy dostanou možnost projít si stanoviště s razítky. Pokud projdou všechny, dostanou na konci prohlídky malou sladkost.

Mohlo by Vás zajímat

Stoleté výročí potopení Titaniku s orchestrem v krnovském Kině

Výstava kosmonautiky Brno 2018

Technické muzeum Tatra Kopřivnice


Štítky článku auto | rodina | skutecnost | zabava | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 03.02.2019 Opravil(a) sokorka zobrazeno 1 775x
Předchozí článek Kuna – zvířátko které nechete mít blízko domova.
Puzzle online na náš den puzzlí Další článek


1iconwww.blogplnyzivota.cz

Blog Plný Života

2019-03-03 07:49:59

Na této výstavě jsem také před pár lety byla. Na palubním lístku jsem byla bohatý chlap, který měl ženu a děti a nepřežila jsem. Moje žena a děti naštěstí ano :D


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 202. Poslech všech dohromady zabral přes 2701 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 37% tedy 74 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Kraď jako umělec

Poslední hodnocenou audioknihou je Milada Horáková – Justiční vražda Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama