blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Dnes Vám představím mobilní Fallout Shelter v níž se z Vás stane všemocný správce vašeho podzemního bunkru (Valut(u)) a vy se musíte postarat nejen o bezpečnost celého zařízení, ale také o obyvatele a jejich potřeby.


logo a startovací obrazovka hry

Úkol správce protiatomového krytu však není zrovna jednoduchý a hra samotná se s Vámi nijak nemazlí. Život ve Valutu je stejně nebezpečný jako v pustině venku a před Vás je tedy postavena výzva, zda-li dokážete vybudovat fungující systém pro své obyvatele.


začátkem hry Vás provede rychlý pruvodce

začátek hry a první ocenění

Na začátku Vás krátký průvodce připraví na nejzákladnější složky hry, vybudujete první budovy a umístíte první obyvatele. Hra Vás seznámí se třemi základními potřebami vašeho bunkru. Správný bunkr potřebuje pro své fungování tři ze surovin. Vodu, jídlo a energii. Všechny tyto suroviny ve Vašem bunkru obstarávají Vaši obyvatelé.


seznam speciálních vlastností každého přeživšího

A právě o obyvatelé Valutu se musíte starat. Každý obyvatel má své statistiky známe ze světa Fallout, známy jako SPECIAL. Každý se tak tedy hodí na jinou práci. Pokud má velkou Sílu tedy položku S, je dobré jej umístit do elektrárny. Má-li největší políčko Perception, tedy Vnímání jeho umístění by mělo být například ve vodárně. Každý obyvatel, kterého přiřadíte do práce, bude za své počínání také získávat zkušenostní body. Za každý nový level postavy, získáte nějaké zátky a také šikovnějšího pracovníka. Ti poté svou práci odvádějí rychleji nebo je při jejich práci menší pravděpodobnost výskytu problému.


Když se vrátí průzkumník zpět muže donést zajímavý lup

Valut ale není nafukovací a tak pro své obyvatelé musíte zajitit nejen dostatek jídla a energie, ale také musí mít, kde složit svou hlavu a tak musíte budovat další místnosti. Čím více budete mít ve vašem podzemním bunkru obyvatel tím více se Vám odemkne prostoru, které můžete postavit. Rozšiřovaní Valutu můžete jak do stran, tak také do hloubky a každé rozšíření Vás bude stát nemalé množství zátek. Pokud máte zátek málo, můžete některé obyvatelé poslat na průzkum do pustiny a nechat je najít nějaké zbraně, obleky nebo zátky.


ne vždy se ale váš průzkumník stihne vrátit

Pokud má Váš průzkumník štěstí může najít specifické zbraně, zátky nebo dokonce obleky. Každý oblek dále rozšiřuje vlastnosti obyvatel bunkru a tím můžete ovlivnit jejich efektivní fungování. Váš průzkumník však muže zemřít a tak je čas od času dobré kontrolovat jeho stav a v případě nutnosti jej povolat zpět do bunkru. I když se Vám jej ale nepodaří přivolat zpátky, můžete je v případě smrti oživit. Cena za oživení však bude přímo závislá na jeho dosažených zkušenostech. Obecně však platí, že se oplatí průzkumníky oživovat jelikož mohou zpět donést potřebné zbraně či vybavení které se Vám bude hodit.


za plnění jednotlivých úkolu získáváte odměnu. Buď to zátky nebo speciální svačinové boxy s kartičkami výhod.

není nad to když má každý obyvatel bunkru vlastní zbraň

Nedostatek zátek či přeživších však není jediný problém, který budete řešit čím více se Váš podzemní bunkr bude vyvíjet, tím více bude muset zajistit jídla energie i vody a také uživatel. Pokud dáte do jedné místnosti na spaní ženu s mužem, může s toho vzniknout dítě, po nějakém čase z dítěte vznikne plnohodnotný obyvatel bunkru, kterého můžete zase přiřadit k nějaké činnosti. Sem tak však do vašeho bunkru vtrhnou bandité či radioaktiní šváby. A pokud nemají Vaši obyvatelé nějakou tu zbraň, také se můžete z hrůzou jen dívat, jak polovina vašich obyvatel umírá.


když dáte do jedné společenské místnosti muže i ženu možná se do sebe zamilují.

dítě je přirozený výsledek tančení partneru v ubytovacích jednotkách

Fallout Shelter obsahuje spoustu specifických postaviček spoustu různých úkolů a máte možnost vybudovat různé místnosti. Ty také vylepšovat nebo například spojovat. I když jde o hru, ve které je vložen platební systém pro dokupování svačinových boxu s kartičkami. Některé karty obsahují například energii některé jídlo a jiné speciální zbraň či speciálního přeživšího není nutné za hru zaplatit ani korunu. Svačinové boxy totiž lze získávat i za splnění výzev typu sesbírej 1000 vody nebo uhas 20 požáru. Jednou denně také máte možnost úkol odmítnout a místo něj se Vám automaticky vybere jíný, pokud Vám tedy nevyhovuje, můžete úkol přeskočit a věnovat se jinému. Odměnou jsou buď to zátky, nebo právě svačinové boxy. Box obsahuje vždy 5 karet.


jakmile získáte svačinový box s bonusovými kartami od odměny vás dělí jen pár kliku.


podzemní bunkr není bezpečné místo občas jej napadnou nezvaní hosté

Hra je velmi pěkná a dovede milovníky postapokaliptické pustiny zabavit na dlouhé hodiny. Já osobně jsem došel po několika neúspěšných pokusech, kdy mi hra nekompromisně zahubila polovinu obyvatel do počtu přesahující 166 obyvatel. Jen trochu zamrzí, že později již hra omrzí a ve chvíli, kdy si odemknete všechny místnosti už nemá hra příliš co nabídnout. Platební model je navíc nastaven velmi přátelsky a dle mého názoru takto by se měli dělat hry zdarma. Já hru mohu jedině doporučit. Hra je k dispozici jak pro Android zařízení tak pro Apple


likvidace nezvaných hostu jde bez problému jen pokud máte zdravé obyvatele a tu správnou zbraň


když zajistíte správný chod svého bunkru obivatelé se z pustiny k Vám jenom pohrnou najednou budete mít na tolik lidí nejem málo zdrojů ale taky kapacity

Doplnění 14.07.2016

Dnes jsem se dozvěděl, že hra vyšla i na stolní počítače stačí si jen stáhnout launcher ze stránek bethesda.net odkaz zde. Tento program zatím sloužil pro stažení modovacích nástrojů do hry Fallout4. Existuje i možnost importu uložených pozic z mobilu do počítače. Pro kopírování ložených pozic z android zařízení musíte zkopírovat Android\data\com­.bethsoft.fallou­tshelter\files soubory Vault1.sav a Vault1.sav.bkp a vložit je do složky v dokumentech (My Games\Fallout Shelter). Dejte pozor aby jste kopírovaly oba soubory ja osobně si hru asi znovu rozehraji od začátku.

Mohlo by Vás zajímat

Defend Your Life!

SpellFall

Fotogalerie Hry

Fallout Shelter na Google Play

Fallout Shelter Apple Itunes


Štítky článku android | apple | hry | recenze |
Autor Ijacek.007 25.11.2015 zobrazeno 2 424x
Předchozí článek Spellfall recenze
Xenonauts recenze Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 381. Poslech všech dohromady zabral přes 5224 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 46% tedy 175 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Mengeleho děvče

Poslední hodnocenou audioknihou je LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama