blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Dnes si představíme malou hříčku. Standartní hidden-object adventuru s relativně jednoduchým příběhem, který z vás udělá vyšetřovatelku hledající pohřešovanou dívku. Od místního šerifa tak dostanete mapu s fotografií pohřešované dívky a tím naše putování začíná.


Pohled na mapu a zároveň seznam lokací

Čeká na vás tak 48 ručně kreslených míst, ve kterých se odehrává příběh. Na většině těchto míst naleznete předměty nebo jednoduché hádanky, díky kterým se postoupně dostanete k informacím o pohřešované dívce, ale i o detailech co se vlastně ve staré internátní škole na kraji jezera stalo.


Jeda z lokací ve hře a seznam hledaných věcí.

A že jde o strašidelné místo. Podíváte se tak nejen do okolí opuštěné školy, ale také do jejich budov. Jako je například ošetřovna, jídelna, školní učebna a mnoho dalších. Vyhledávání předmětu je mnohdy bez problému v některých případech je ale potřeba provést akci pro jejich získání. Například zničením předmětu pomocí kladiva se dostanete k hledanému obsahu. Vždy je tady ale nápověda, která vám pomůže, pokud některý z předmětů nemůžete najít.


Jeden z hlavolamu aktuálně mu chybí jedna část.

Také hlavolamy jsou mnohdy originální i když ne příliš složité pro jejich spuštění však potřebujete část která je někde ukryta. Jako části vodovodních trubek nebo poslední krystal do hlavolamu. Každý hlavolam jednoduše přeskočit, pokud se vám nedaří jej vyřešit nebo vás prostě nebaví. Nápověda je potřeba i pro pohyb v samotné hře mnohdy totiž není na první pohled jasné, k čemu je konkrétní předmět.


Pohled na mapu se zvírazněnou lokalitou s možnou interakci.

Pokud tedy najdete předmět, který potřebujete objeví se na mapě ikonka interakce, která vám prozradí, ve které části hry najednou předmět použít můžete. Sám se vám z inventáře přitom odstraní, jakmile požadovanou akci dokončíte. Na mapě je tak místo, kde aktuálně můžete udělat akci vyznačeno ikonkou vykřičníku.


ukázka chyb v českých znacích.

Plusem určitě je, že je hra přeložena také do češtiny. Můžete si tak pročíst texty a informace o dění bez nutnosti překládání, což ocení všichni méně jazykově nadaní. Je zde však nějaký problém s českými znaky, takže při nalezení některých předmětu na vás vyskočí klidně text „Elektrikáské klet“.


Základní menu hry,

Co říci na závěr. Máte-li rádi klikací hry, kombinaci hledání a puzzle, pak můžeme hru s klidným svědomím doporučit. Hra zabaví na necelé čtyři hodiny. Navíc některé hádanky se snaží i trochu hráče vzdělat, jako například u rozmístění památek na mapu či správné rozmístění orgánu v lidském těle. Cena hry se aktuálně pohybuje okolo 240 kč, pokud hru navíc pořídíte se slevou, může cena i znatelně klesnout. Jako odpočinek titul určitě není špatnou investicí, i když po dohrání se zřejmě ke hře už nevrátíte.

Mohlo by vás zajímat

Stránka hry na portálu Steam

Recenze Frankenstein: Master of Death

Recenze slovenské hry Hero of the Kingdom


Štítky článku deti | hry | recenze | zabava |
Autor Ijacek.007 22.11.2020 Opravil(a) sokorka zobrazeno 611x
Předchozí článek Mafie Definitivní edice
Recenze Detroit: Become Human Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 386. Poslech všech dohromady zabral přes 5291 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 48% tedy 186 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Orlova kořist

Poslední hodnocenou audioknihou je Temný les Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Reklama