blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Máte rádi logické hry typu spoj tři a více stejných symbolů? Dnes vám představíme poměrně komplexní a rozhodně ne jednoduchou hru postavenou právě na těchto principech.


Logo hry

Hry typu spoj tři stejné symboly jsou poměrně jednoduchou logickou hrou, kde má hráč většinou za úkol odebrat z herní plochy určitý počet symbolů či dostáhnout určitého skóre, jakmile je splněno obvykle daný level končí. Na principech tohoto konceptu je vystavěná i dnes popisována hra, nicméně odebírání symbolu z herní plochy je jen částí hry.


Základní hra obsahuje čtiři velitele.

V této hře zasazené do alternativní minulostí spolu válčí Anglie a Francie. Šlechta obou národů se do čela konfliktu vrhá v obrovských mechanizovaných strojích, ve snaze zvrátit výsledek války na svou stranu. Konflikt se vyostří, jakmile se francouzské ozbrojené jednotky začnou přesouvat na Anglické území. V to chvíli na řadu přijde hráč, který se v kůži jednoho z anglických šlechticů vydává porazit invazní francouzské vojska. Ze začátku má hráč k dispozici jen jediného velitele, průběhem hry si odemyká další. V základní hře jsou celkem 4. Každý z nich má poté specifický bonus, jako například automatické úpravy poškozených systému, snížení náročnosti energie na aktivaci štítu atd..


Volba vašeho Železňáka

Po volbě velitele ještě následuje volba „Železňáka“ tedy obrovského stroje, ve kterém se vydáte bojovat za záchranu Anglie. Tyto stroje jsou v základní hře také čtyři a liší se, jak počtem základních životů, tak jejich výbavou. Jako jsou zbraně, motory nebo kapacita zásobníku.


Místo na opravdu upravu a přezbrozejí vašeho stroje

Jakmile se vybraný hrdina a jeho stroj dostanete se do dílny, ve které je vše potřebné pro úpravu vašeho robotického brnění, můžete zde opravovat i poškození z minulých misí. Lze zde také nakupovat a vybavovat vašeho Železňáka novými zbraněmi či měnit motor či pancíř. Teď může začít boj. A zde se ke slovu přihlásí herní deska se čtveřicí typů kamenů. Jakmile máte nakoupeno či vybaveno a opraveno, následuje výběr mise, do které se vydáte.


Volba aktuální miste.

Mise jsou dostupné vždy tři a liší se jednak svou obtížností ale také odměnou. Jsou zde mise standardní obtížnost a také mise velmi těžké, ve kterých je nutné opravdu přemýšlet nebo se může rychle stát, že z vašeho Železňáka nic nezbude a vy ve snaze zachránit Anglii selžete. Jakmile hru prohrajete hra končí. Váš postup je ztracen za získané zkušenosti se sice odemkne bonusový obsah pro kampaň, jako více zkušeností, jiné vybavení či další hrdinové, nicméně to je vše a smrtí vašeho hrdiny hra tedy končí.


Pohled na herní plán a typy kamenů.

Před smrtí je tady ale herní plán. Vraťme se k němu ještě na chvíli a něco si o něm řekněme. Jak jsme již napsali herní plán osahuje pětici kamenů. Konkrétně jde o kameny nábojů pro zbraňové systémy, energie pro obrané systémy chlazení pro všechny systémy opravy, pomocí které se systémy vašeho Železňáka opravují a posledním kamenem je šrot, který slouží pro nakoupení vylepšení a opravdu ve v dílně. Existuje ještě dvojice specifických kamenů, které se občas vyskytnou, a to jsou Kombo krystaly, které zvyšují efekt schopností jako například dvojitá střela nebo silnější pancíř na jedno kolo. Posledním typem kamenů je spojovací kámen, díky kterému lze přidat do spojnice jednoho typu kamenu další typ kamenů a získat tak více kamenů jedním tahem. Kombinací těchto kamenů musíte zničit stroj soupeře.


Jeden tah s pomocí spojovacího kamenu přes dva typy kamenů.

Hráč má k dispozici vždy tři kola, poté jede protivník. Ve třech kolech musí nasbírat kameny a zaktivovat systémy nebo střelbu. Výjimkou jen pouze první kolo, ve kterém se systémy zbraní nabíjejí a nelze tedy zbraně namontované na Železňáka použít. Nejde přitom jen o co největší počet kamenů, který za kolo získáte. Každý ze základní čtveřice kamenů se totiž ukládá do zásobníku vašeho Železňáka a tak musíte přemýšlet kolik kamenů vezmete. Kameny, které se totiž do zásobníků nevlezou se zahazují a získáte s nich jen zkušenosti za jejich sběr (čím více kamenů sebraných za kolo, tím více bodů hráč získá). Pravidlo omezení neplatí na kameny šrotu, které se neukládají do zásobníků.


zásah nepřítele energetickou zbraní

Jakmile máte kameny nasbírány nebo zásobník plný, následuje útok nebo obrana. Pro poražení nepřítele totiž musíte střílet ze zbraní. Ty jsou na každém stroji dvě. A můžete je kombinovat v dílně. V principu jsou dvojího typu – střelné a energické. Střelné mají většinou vyšší kadenci a poškození v případě, že nepřítel nemá štíty. Pokud má nepřítel zapnuty štíty, je nutné využívat energetických zbraní, které mají šanci projít energetickým štítem. Pokud jste vystříleli náboje, je ještě potřeba zapnout své štíty či dát svůj stroj do pohybu. Bez krytí je totiž váš stroj mnohem náchylnější na poškození a soupeř by mohl vaše poslání velmi rychle ukončit.


Zásah nepřátelské palby

Jak je vidět, tak na jednoduchém principu herní plochy 6×6 políček autoři kombinací pěti základních a dvou bonusových kamenů vystavěli poměrně komplexní hru se systémem úprav útoků obrany i plánovaní zdrojů ve snaze zničit protivníka. A hra je opravdu velmi chytlavá, krásně nakreslená, dokonce obsahuje jistý druh příběhu, který později dává smysl. Díky permanentní smrti a odemykání bonusových částí, tak nabízí i možnost opakovaného hraní. Hra je dle nás nicméně i nesmírně těžká. Hra obsahuje dva velké bose, kteří mají vždy přes 3000 životů a velmi silné zbraně i obranu a projít přes oba se například nám za dobu hraní více jak 40 hodin prostě nepodařilo. Jakmile jsme tedy odemkli poslední bonusové vylepšení, přestalo nás jednoduše bavit neustálé umírat.


Špatně nastavená obtížnost je jedinou nedokonalostí hry.

Dle našeho názoru je takto nastavená obtížnost zbytečné frustrující a opravdu kazí dojem ze hry, která dovedla velmi zajímavě uchopit koncept jednoduché mechaniky a vyskládat kolem ní velmi komplexní systém. Navíc si hru můžete vychutnat česky, díky překladu, o který se postaral uživatel „morfeus..“. Zdarma si jí lze stáhnout na stránkách s překlady her. Baví-li vás strategie, ve kterých se musí používat hlava, rozhodně by vás tato hra neměla minout. Počítejte, ale s jistou dávkou frustrace, protože nerovně nastavené souboje časem otráví asi nejednoho hráče.


Při každem konci hry hráč obdrží body díky kterým se odemiká malé vyplepšení.

Mohlo by vás zajímat

Stránka hry na platformě Steam

Stranka s češtinou do hry (Překlady her)

Recenze na mobilní hru Spellfall


Štítky článku hry | recenze | zabava | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 21.02.2021 Opravil(a) sokorka zobrazeno 621x
Předchozí článek Recenze Cyberpunk 2077
Recenze Subnautica: Below Zero Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 342. Poslech všech dohromady zabral přes 4517 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 45% tedy 153 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Terror

Poslední hodnocenou audioknihou je Novinářem v Číně Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Reklama