blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Dnes si představíme druhý díl mé oblíbené Sci-fi hry o přežití na opuštěné vodní planetě. Popíšeme si jakou cestu urazila hra od prvního dílu a jestli se podařilo zopakovat návykovou hratelnost prvního dílu.


načítací obrazovka hry

Hra, ač zasazena na stejnou planetu, extra nenavazuje na první díl. Děj se nachází několik let po konci jedničky. Na planetu se ve velkém stahují výzkumníci a snaží se nejen poznat zdejší ekosystém, který se nachází nejen pod vodní hladinou, ale také na zamrzlých pláních místní pevniny. Tentokrát se na planetě nacházíte v jiném podnebí, které je oproti prvnímu dílu z tropu přeneseno do zamrzlých plání, a tak je potřeba nejen si hlídat vodu, vzduch a jídlo, ale také mimo jiné teplotu, protože bez sledování teploty vaše herní postava po chvíli umrzá. Takže hlídaní okolní teploty je novinka oproti předchozímu dílu.


Pohled na svět v zamrzlé krajině

Vraťme se ale ještě na chvíli k ději. Hráč tentokrát ovládá ženskou postavu, která se na planetu vydává, aby zjistila, co stálo za smrtí její sestry, která právě na jedné z vědeckých expedicí přijde o život. Expedice se z planety nakonec evakuuje, a tak hráče opět začíná na této nehostinné planetě sám a začíná ona detektivní práce, na zjištění, co se vlastně s stalo. Opět je tady známé objevování prostředí rostlin a živočichů, najdete tady několik rozdílných částí ekosystému, ale i staré pozůstatky výprav či staré vraky kosmických lodí. Pomocí objevování prostředí si tak můžete skládat obraz toho, co se v okolí a samozřejmě objevovat další části základen či vybavení.


pohled na variabilní ponorku v subnautice nazvanou SeaTruck

Není ale všechno jen růžové. I když se tento díl vychází z předchůdce, jsou tady jasné změny, a ne vždy k lepšímu. Například zmíněné přidání chladu je docela zajímavá věc, nicméně dost omezuje možnosti průzkumu a v delším výhledu značně bere chuť pevninu prozkoumávat. Navíc díky absenci nějaké klasické mapy se navíc na pevnině hodně ztížená orientace. Dalším změnou jsou podvodní vozítka nebo miniponorky, díky které můžete prozkoumávat místní svět. V novém díle již nemůžete postavit obrovskou ponorku Nautilus, která byla ten nejlepší dopravní prostředek v prvním díle. Je sice možné postavit si novou ponorku, která je nazvaná seatruck, nicméně kvalit Nautilusu v žádném případě nedostihuje. Pokud vybavíte dalšími moduly, získáte dlouhou a špatně ovladatelnou housenku. V konečné srovnání je zde svět menší než v případě prvního dílu a také místní fauna je o dost zákeřnější a agresivnější.


Hlubinné prozkoumávání oceánu je stále hlavní náplni hry

Za nás jde rozhodně o dobrou hru, která dosahuje spousty kvalit. Je zde mnoho živočichů i krásných míst na objevování a také hlavní příběh. I když vypadá jako velmi laciná telenovela, má něco do sebe a pozdějším objevováním toho mnohé prozradí o tom co se stalo. Jsou zde ale i věci které zbytečně deprimují hráče a nepřidávají do celého světa moc navíc. Přidání teploty je sice zajímavé vylepšení, ale v případě problematického návrhu zamrzlých plání nebo právě zmíněné agresivní fauně jde o flastrující zážitek, kdy nejednou ztratíte obsah svého inventáře a budete se muset na místo vrátit.


Pohled na moduly SeaTrucku

Pokud jste nehráli předchozí hru, doporučujeme začít u ní, pokud vás předchozí hra bavila, rozhodně pokračování zabaví a nezklame za nás to, ale už není tak kvalitní pokračování jako byl první díl. My hru vlastnili od prvního dne předběžného přístupu a v místním světe jsme strávili více jak 150 hodin. Přesto nás již nenadchla tolik, jako její první díl. Rozhodně však nejde o špatnou hru, ale kvalit prvního dílu prostě podle nás nedosáhla.


pohled do jedné z mnoha jeskyn a části hry

Mohlo by vás zajímat

Recenze Subnautica

Recenze Observation


Štítky článku hry | recenze | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 06.06.2021 Opravil(a) sokorka zobrazeno 552x
Předchozí článek Recenze Ironcast
Recenze Green Hell Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 381. Poslech všech dohromady zabral přes 5224 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 46% tedy 175 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Mengeleho děvče

Poslední hodnocenou audioknihou je LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama