blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

V roce 2014 spatřila světlo světla hra vydavatele Ubisoft, která slibovala prvky, které ve hrách s otevřeným světem zatím nebyly. Možnost ovládat prostředí pomocí „hekování“. Jak se celá hra povedla se můžete dočíst na následujících řádcích.


Úvodní nahrávací obrazovka s logem

Ja osobně mám hry z otevřeného světa rád. Můžete se v nich svobodně pohybovat, pozorovat zajímavosti, kteří autoři hry do hry přidali, plnit vedlejší úkoly nebo se věnovat hlavnímu příběhu. Jak je známo hry z dílny vydavatelské značky Ubisoft jsou plné všemožnými vedlejšími úkoly a aktivitami. Takže tyto virtuální světy ani po dohrání hlavní příběhové linky nemusíte hned opouštět.


Takto vypadá herní část herní mapy

Hra se odehrává v Chicagu. Celé město je připojeno do hlavní počítačové sítě zvané ctOS. Tato síť propojuje v městě veškerou infrastrukturu včetně techniky jejich obyvatel. Hráč hraje za hackera Aiden Pearce. Aiden je hacker se schopností nabourávat počítačové systémy a pomocí jeho mobilního telefonu můžete ovládat téměř každý systém města, propojený do zmíněného ctOS.

Nejprve ale budete muset odemknout části města. Zde je princip stejný jako v jiných Ubisoft hrách. Dorazíte k vysílacímu bodu, pomocí jednoduché hádanky se dostanete k rozvodné skříni, kterou poté pomocí mobilního telefonu upravíte. Jakmile takt získáte pod kontrolu část území, můžete měnit chod systému města, jako jsou semafory, zvedat mosty, odpalovat parovodní potrubí nebo stahovat informace o obyvatelích z jejich mobilních telefonů. Každý obyvatel města totiž má svůj příběh, své problémy a také své bankovní konto. Pomocí stahovaní dat z mobilních telefonů se ale můžete také dozvědět polohu gengu nebo připravovaný zločin.


pohled do

Můžete se také nabourat do domácností několika postav. Tam vyslechnout zajímavý rozhovor podívat se na nějakou pikantnost z jejich života nebo jen zhlédnout aktuální dění. Nejprve bude nutné zprovoznit energii a poté překonat zabezpečení, které je prezentováno mini hrou.


postup jak odblokovat zabezpečení

Ne všechno je ale růžové. Vydání této hry bylo od začátku provázeno velkou reklamní kampaní. Na tuto kampaň poté do jisté míry doplatila, když slibované novinky hráči nenašli nebo byly herní mechanizmy hodně zjednodušeny. Ani hlavní příběh není nic co by jste si pamatovali. Hlavní hrdina mi osobně tak nějak úplně neseděl. Hlavní zápletka hry se točí okolo smrti neteře hlavního hrdiny. Díky zpackané akci byl totiž na hlavního hrdinu spáchán útok, který neteř nepřežila. Alan se tak celou hru snaží rozuzlovat, kdo si objednal tento útok. Scény mezi jednotlivými částmi kampaně jsou tak dle mého trochu zbytečně pesimistické. Za plnění vedlejších i hlavních úkolů dostáváte zkušenostní body, díky niž si pak můžete odemykat nové dovednosti. Například odemčení aut bez rozbíjení bočního okénka, lepší střelbu nebo možnost nechat vybuchovat již zmíněné parovodní potrubí. Dovedností strom je dostatečně velký, aby jste si sami zvolili, kterou cestou vylepšení se nejprve vydáte.


postupem hry si mužete herní postavu vylepšovat v dovednostním stromu

Pro odpočinek od hlavních i vedlejších misí si přímo ve hře můžete zahrát další mini hry nazvané „Digitální tripy“a tím se zabavit, pokud nechcete hned pokračovat v příběhu. Těchto her je celkem 5. Z toho 4 jsou součástí základní hry a 5. je přístupná po zakoupení DLC balíčku. Nejvíce z těchto her mě bavila asi hra nazvaná SPIDER, kde ovládáte speciální robotický tank a vaším úkolem je ve městě tímto vražedným nástrojem rozsévat zkázu. Další hra je MADNESS – taková obdoba stařičké hry CARMAGEDON. Zde máte auto a cílem je zajet co nejvíce nebožáků a „ulovit“ tak jejich duše. Hra ALONE je o čištění oblastí od robotických nepřátel, kdy hlavním úkolem je proplížit se nepřátelským kusem mapy a posléze obnovit energii. Poslední minihrou v základní hře je PSYCHEDELIC – v této hře musíte ovládat let. Lépe řešeno pád na květiny pod vámi. Od každé květiny se poté odrazíte na další. Tento počin mě nějak nechytl, takže jsem nedokončil jedinou část této hry. Poslední hrou je hra CONSPIRACY. Tato je ale součástí placeného balíčku a jde o to, že v jednotlivých částech vždy hledáte mimozemské roboty, které musíte zničit. Na každou část máte omezený čas a pokud se k vám dostane robot přiliž blízko, odpálí na sobě nálož a tím prohrajete. Osobně mě ani tento obsah moc nenatchl.


možnost odpočinout si v hrách v jiné dimenzi :-)

Krom těchto digitálních her je zde ještě možnost zabavit se v rozlehlém světě velkoměsta a tak si můžete zahrát na automatech, popíjet v baru, zahrát si na ulici kostky, sbírat po ulici mince podobně jako v Mariovy nebo v rozšířené realitě střílet invazi mimozemských robotů. Takže hra dovede zabavit na opravdu dlouhé hodiny, pokud se rozhodnete její část alespoň zběžně prozkoumat.


pouliční hra kde neni možné zbohatnout :-)

Hlavní i vedlejší mise jsou relativně otevřené a mají několik možností, jak je vyřešit. Je možné se kolem nepřátel nepozorovaně proplížit nebo například všechny jednoho po druhém zastřelit. Hra však nijak nezohledňuje, jaký jste zvolili postup, takže i když se do cíle proplížíte klidně se ozve alarm a na vás se vysype takové množství nepřátel, že stejně sáhnete po zbrani. Co mě opravdu nebavilo, byly jen dvě části hry. První je utíkání před policií. Pokud totiž policie povolá k pronásledování helikoptéru, téměř se jí nedá zmizet. Pokud máte odemčenou vlastnost vyrušit systémy helikoptéry nelze tato vlastnost použít z vody nebo z auta. Stávalo se mi tedy často, že jsem musel v honičce zastavit, vystoupit z auta, vyřadit helikoptéru a poté zase nasednout a ujíždět. To je opravdu otrava pokud náhodou spadnete do vody, tak se navíc helikoptéře neschováte a ani je nevyrušíte, téměř vždy tedy následuje smrt.


největším oříškem je zbavit se policejního vrtulníku

Druhá věc, která mě opravdu vytáčela, byla hra více hráčů. Já osobně rád hraju sám, nebaví mě honit se po mapě s někým, abych si dokázal, že mám větší ego. Několikrát si přitom hra sama změnila nastavení a do mé hry pustila jiného hráče. Dle autorů má tento styl hry více hračů, kdy kdykoliv nejste v nějaké misi, se do vaší hry může připojit někdo jiný, přidat na hratelnosti. V praxi to pak funguje tak, že se vydáte v mapě na konkrétní místo, během toho se do hry připojí někdo jiný a vy se musíte bránit, hráče zastřelit a pak teprve můžete pokračovat. Dle mého to zbytečně obtěžuje a do základní hry to prostě nepatří.

Ke hře se dá dokoupit také příběhové DLC z názvem BAD BLOOD. Toto rozšíření přidává možnost hrát za postavu T-Bonea Gradyho. Máte možnost si tak vychutnat deset nových misí na dějové lince po hlavním příběhu. Krom samotných 10 příběhových misí, ale zde také máte možnost pomáhat policii. Osobně mě rozšíření bavilo snad více než základní hra,hlavně díky misím – kurýr.


část herního dodatku

V základní hře totiž při transportu máte v patách hlavně policii, která pronásledování nenechá ani při dokončení úkolů. V DLC většinou utíkáte před nepřáteli a policie si vás nevšímá. Pokud tedy úkol dokončíte, můžete se vydat na další, aniž by jste museli zdlouhavě setřásat policii.


herní statistika

Hru jsem hrál v době jejího vydání na Xboxu a teď jsem si ji prošel znovu na počítači. Hra má stále své kouzlo. Ve světe je pořád co obdivovat, mapa je velká a je na ní pořád co dělat. Jízdní model aut je dost arkádovy, střelba chce trochu cviku a úniky před policii jsou někdy docela otrava, ale pokud hře odpustíte nějaký ten neduh, dovede Vás velmi příjemně bavit několik desítek hodin. Navíc je základní hra i dodatky počeštěna formou titulků a tak si hru bez problému mohou zahrát i hráči, kteří angličtinu neovládajá.


obrázek ze hry

Mohlo by Vás zajímat

Watch_Dogs na Steam(u)

Recenze druhého dílu Watch Dogs 2

Další recenze na tomto Blogu


Štítky článku hry | recenze |
Autor Ijacek.007 03.07.2017 zobrazeno 1 481x
Předchozí článek Recenze XCOM2
Recenze Wolfenstein: The Old Blood Další článek


1

mikiqex

2020-12-21 22:48:54

Hra se odehrává v Chicagu a hlavní hrdina se jmenuje Aiden.


gravatar2iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2020-12-21 23:18:44

Díky hned jsem to opravil.


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 381. Poslech všech dohromady zabral přes 5224 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 46% tedy 175 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Mengeleho děvče

Poslední hodnocenou audioknihou je LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama