blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Po dlouhé době se podíváme zase na knihu z kategorie Biografie. O Jeffu Bezosovi – americkém podnikateli a zakladateli největší digitální samoobsluhy světa jménem Amazon.


Obal audioknihy

Knihy popisující fungování velkých korporací, jejich vznik a chod mám osobně moc rád. Člověk se tak může dozvědět mnohé. Jak o fungování popisovaných firem, tak o mnohdy nelehkých cestách těchto firem při své cestě za slávou. A ne jinak je tomu i v případě příběhu pana Bezose, který se rozhodl vybudovat na internetu obchod, na kterém budou lidé z celého světa denně nakupovat téměř vše, co je napadne.

A že to nebyla úplně jednoduchá cesta je asi každému jasné. Kniha tak poodkrývá chod firmy, která je do jisté míry zahalena tajemstvím. Dozvědět se můžete například o změnách ve zvyklostech lidí s příchodem na internet. O vzniku prvního obchodu s knihami, o elektronické čtečce knih Kindle či o náporech na sezónní prodeje. O nutnosti drastických opatření po splasknutí internetové bubliny či o nelehké, ne příliš placené práci na pokraji možností. V neposlední řadě se tak čtenáři mohou dozvědět něco o expanzi na další druhy zboží či o startu cloudových služeb. Popisován je také vznik společnosti pro dobývání vesmíru Blue Origin. V neposlední řadě se můžete dozvědět jaké možnosti se otevírají všem firmám, které převyšují konkurenci a mohou si tak diktovat ceny či ohýbat trh k obrazu svému. Jsou zde popsány postupy, kterým Amazon zasahoval a zasahuje do ceny produktů v cestě za vznešeným cílem jménem nejlepší cena pro konzumenta.


Hodnocení a popis audioknihy

Pokud se trochu zajímáte o dění v digitálním světě, pak je kniha plná velmi zajímavých informací. Samotná podoba knihy však nemusí sedět každému. Autor knihu pojal jako vyprávění, a ne vždy se mu to podařilo. V některých pasážích kniha docela nudí a zahlcuje čtenáře spoustou nic neříkajících amerických jmen. Velkou škodou je také konec knihy, protože kniha popisuje cestu firmy jen do roku 2013. Přitom by si klidně zasloužila aktualizaci až do dnešních dní, kdy se defacto Bezos vzdal funkce generálního ředitele. Protože onen propastný rozdíl v posledních let byl pro Amazon neméně zajímavým. I přes některé nedostatky jde však o skvělou knihu, která je plná zajímavých informací a popisuje další cestu za americkým snem, která se vyplnila. Klasická papírová kniha má 424 stránek. Audio knižní verze, které propůjčil hlas Martin Stránský, je dlouhá něco málo přes 15 hodin. Za mě jde o velmi povedenou knihu se spoustou velmi zajímavých informací a mile rád tuto knihu doporučím i vám.

Mohlo by vás zajímat

Recenze Steve Jobs od Walter Isaacson

Recenze Total Recall Můj neuvěřitelný životní příběh


Štítky článku internet | recenze | skutecnost | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 18.07.2021 Opravil(a) sokorka zobrazeno 1 171x
Předchozí článek Sestup
Dědina Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 342. Poslech všech dohromady zabral přes 4517 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 45% tedy 153 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Terror

Poslední hodnocenou audioknihou je Novinářem v Číně Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Reklama