blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Dnes Vám představíme další neobyčejnou knihu ze života ve vesmíru. Nebude to ale žádné sci-fi, ani román jako v případě knihy Artemis. Půjde o životní příběh skutečného astronauta Chrise Hadfielda, který se účastnil tří výprav do vesmíru.


hodnocení velmi originální inspirující ale také pokorné audioknihy

Pokud Vás alespoň někdy zajímalo, jaké to je dostat se do vesmíru nebo co všechno je součástí práce astronautů, pak by Vás tato audiokniha asi neměla minout. Autor velmi poutavě a do překvapivých detailů popisuje, jak se vydal za svým snem, kdy si ještě jako dítě vysnil, že se stane astronautem. V nabytých 12 hodinách si tak můžete poslechnout neobyčejný příběh tohoto Kanadského astronauta, otce tří dětí, autora nejednoho videa z kosmické stanice ISS a v neposlední řadě zpěváka videoklipu z ISS, který má dnešním dnem více jak 43 miliónu zhlédnutí.


portrét kanadského kosmonauta a autora knihy STRONAUTŮV PRŮVODCE ŽIVOTEM NA ZEMI

V oněch zmiňovaných 12 hodinách Vám příběh Chrise excelentně odvypráví (přečte) Ladislav Frej. Dozvíte se, jak se Chris rozhodl stát astronautem. Co svému snu podřídil i čeho všeho se musel vzdát, aby se mohl vydat ke splnění svého zezačátku velmi nereálného snu, že by se mohl stát astronautem. Kniha popisuje strasti cesty i slepé uličky, nezdary i pády, které jej na jeho cestě doprovázeli. Velmi krásně popisuje hlavně podporu rodiny a jeho ženy, která jej nejen ze srdce podporovala, ale také ochotně pomáhala překonat všechny nepříjemnosti na cestě dostat se mimo naši planetu.

Velmi poutavě Chris popisuje, jak se musel učit a učit, aby se dostal do samotného výcviku. To co musel vše absolvovat i to co bylo pro něj i rodinu nejtěžší. Kniha krásně popisuje, jak je dobré být připraven a nebýt zaskočen. Že je potřeba znát nejen samotný cíl, ale také mít odhodlání za ním jít i když jsou okolnosti proti a vše vypadá beznadějně. Ale netýká se jen cesty samotného kanadského astronauta, ale například popisuje problém financování vesmírných letů. Tragické nehody amerických raketoplánů. Cestu na ISS pomocí ruských vesmírných lodí Sojuz.

Dozvíte se, jaký rozdíl mají například Americké a ruské kosmické programy. Jak a proč funguje karanténa. Proč astronauti mnoho měsíců před vesmírnou misí vše nacvičují na nespočtu simulátoru. A mnoho a mnoho dalších informací od použití vesmírného záchodu, po vyčerpávající, ale přesné informace o návratech kosmických plavidel zpátky na zemi. A v neposlední řadě také například, jak a proč vzniklo video, které na YouTube vidělo již více jak 43 miliónů lidí.


model ruské rakety z výstavy kosmonautiky v Brně

Za mě mohu hodnotit, že jde o velmi povedenou pokorně napsanou knihu, plnou velmi zajímavých informací a životních myšlenek. Já si audioknihu užil a s klidným svědomím ji tedy mohu doporučit i Vám. Neuvěřitelně se mi přitom rozšířilo povědomí například i o věcech, které jsem si mohl prohlédnout loni na výstavě kosmonautiky v Brně.

Mohlo by Vás zajímat

Audiokniha ASTRONAUTŮV PRŮVODCE ŽIVOTEM NA ZEMI na stránkách audiotéky.

Christopher Hadfield na wikipedii česky

Světová výstava kosmonautiky Brno 2018


Štítky článku myslenky | skutecnost | zabava | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 11.07.2019 Opravil(a) sokorka zobrazeno 391x
Předchozí článek Recenze audioknihy počátek
Recenze audioknihy Marťan Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 203. Poslech všech dohromady zabral přes 2758 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 38% tedy 78 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Gate C30

Poslední hodnocenou audioknihou je Peníze a zdravý selský rozum Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama