blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Dnes se podíváme na knihu popisující skutečný příběh logopeda Lionela, jehož nejdůležitějším pacientem byl syn britské monarchie vévoda z Yorku, který se stal anglickým králem známým pod jménem Jiří VI.


Obal audioknihy

Autoři knihy Mark Logue, Peter Conradi si dali za cíl dopátrat všechny dostupné informace o logopedov, který jako jediný ve své době prokazatelně pomohl překonat obrovské jazykové problémy, které mladého vévodu trápili natolik, že z každého veřejného vystoupení měl hrůzu. Mladý vévoda nebyl schopen bez zadrhávání pronést ani sebemenší větu a jeho povinnosti v královské rodině mu tak dělali velké problémy. Navíc osud mladému vévodovi do budoucna naplánoval mnohem těžší zkoušky, než jen proslovy u příležitosti otevření továren či speciálních akcích.

Lionel pocházející z Austrálie se vydal se svou ženou na plavbu kolem světa a u té příležitosti se na nějakou dobu zakotvil v Anglii, kde pomáhal s vadami řeči všem, kdo jeho pomoc potřebovali. Cestu si tak k němu našel i vévoda, který již podstoupil nespočet pokusů, aby dopady svých jazykových problému odstranil nebo alespoň zmírnil. Lionel tak postupně s vévodou začal pracovat na zlepšení stavu a díky nesmírnému odhodlání a neutuchající chuti s vadou řeči bojovat, se postupně začaly ukazovat i viditelné úspěchy v léčbě. Navíc si Lionel vedl dokumentaci i deník, a tak nás kniha nechá nahlédnout nejen do všech důležitých etap léčby krále, ale také do dění okolo a problému Anglie v první polovině 20. století.


Hodnocení a popis audioknihy

Zajímá-li vás alespoň trochu historie či máte rádi příběhy podle skutečných událostí, rozhodně můžeme knihu doporučit. Kniha si neklade za cíl popsat to samé co stejnojmenný film, ani tento film nekopíruje. Dala si za cíl sepsat veškeré možné dochované dokumenty a popsat tak příběh prvního logopeda, který svou prací pomohl nejen anglické monarchii, ale i spoustě normálních pacientů a dělal to přitom v době, kdy o jeho postupech mohli vyprávět jen úspěchy jeho pacientů. Audioknižní verze má délku něco málo přes 8 hodin a naprosto luxusně ji načetl Miroslav Táborský. Naše hodnocení je 87%.

Mohlo by vás zajímat

Faktor Churchill

Šarlatán

Arnošt Lustig Osudy


Štítky článku recenze | skutecnost | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 07.04.2022 zobrazeno 221x
Předchozí článek Probudím se na Šibuji
Recenze Emil Běžec Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 356. Poslech všech dohromady zabral přes 4739 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 48% tedy 170 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Inspirace Baťa

Poslední hodnocenou audioknihou je Čajová dívka z Kolibříkové ulice Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama