blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Napadlo vás někdy nahlédnout pod pokličku jiné kultury a poznat rozmanitosti a zvláštnosti jiné kultury? Zde dostanete možnost, a to rovnou podívat se na kulturu, vztahy i zvláštnosti kultury, která je kulturně opravdu rozdílná, a to nejen díky své kultuře, ale také například i díky svému specifickému a velmi náročnému jazyku, a to jak mluvenému, tak také tomu psanému. Celé to je vlastně navlečeno do románu, ve kterém se skloubí inspirace japonskou literaturou v podobě vyprávění hlavní hrdinky s autobiografickými částmi.


Obal audioknihy

Příběh se točí kolem studentky Japanologie, která se již od mládí zamilovala do japonské literatury a věnovala se studii tohoto pro nás exotického a nesmírně složitého oboru i nadále. Na vysoké škole se tak rozhodne napsat práci o ne příliš známém autorovy Kawašitovi a vydá se tak na nelehkou cestu ve snaze najít o téměř neznámém autorovi všechny možné dostupné informace. Samozřejmě ve většině materiálu je použita japonština, a to ještě ve starém dialektu. Vzhledem k stáří dokumentu, takže na naši hrdinku čeká nejen překlad ale i studium dávno nepoužívaných dialektu. Nemůže se proto ve svém počínání spolehnout jen na sebe, ale musí se podívat i po jiných spojencích, kteří by byli schopní a ochotní ji v práci pomoct. Jak celé putování vlastně dopadne se dozvíte na konci teto knihy.


Popis a hodnoceni audioknihy

Kniha má 320 stran. Audio knižní verze, které propůjčila hlas Anna Kameníková vám vydrží na více jak 10 a půl hodiny a odnesla si ocenění audiokniha roku 2019. Dle našeho názoru kniha ocenění nezískala jen tak a je tak radost se ponořit do zajímavosti japonské kultury ať už z období oné historie, tak ze současného období. Za nás si tato prvotina české autorky odnáší 85% hodnocení.

Mohlo by vás zajímat

Arnošt Lustig Osudy

Recenze astronautův průvodce životem na zemi

Dědina


Štítky článku recenze | zabava | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 31.03.2022 zobrazeno 455x
Předchozí článek Recenze Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank
Recenze audioknihy Králova řeč Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

Přihlášení



Audioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 386. Poslech všech dohromady zabral přes 5291 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 48% tedy 186 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Orlova kořist

Poslední hodnocenou audioknihou je Temný les Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Reklama