blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Dnes se podíváme na knihu odkrývající myšlení i fungování elitních amerických vojáků. Konkrétně jde o specialistu elitních jednotky Navy SEALs a jednoho z nejúspěšnějšího ostřelovače jménem Chris Kyle.


obal audioknihy

Biografické knihy máme rádi, protože se v nich můžeme dozvědět nejen o strastiplné cestě životem autorů knihy, ale také o jejich myšlenkách i hodnotách, které jejich životy doprovázely. V této knize se tak můžete podívat pod pokličku elitního amerického vojáka a ostřelovače, který se účastnil 4 misí v Iráku. V knize tak autor popisuje jednak postupy u amerických vojenských sil, platové ohodnocení, ale také důvody, proč se vlastně americká mládež k armádě hlásí. Také zde můžete nahlédnout do myslí a přemýšlení vojáků, kteří na území daleko od domova, na pomyslné druhé straně světa, berou zbraň a ukončují životy jiných lidí. Můžete se tak dočíst ale i to, jak vojáci těchto bojů daleko od domova bojují s odloučením a jak to ovlivňuje jejich život doma.


Hodnocení a popis audioknihy

Hodnoceni této knihy není jednoduché. Na jednu stranu je zde styl psaní, který jasně ukazuje na fakt, že knihu sepisoval voják a nikoliv spisovatel. Na druhou stranu je zde velmi zajímavý pohled do fungování, ale i myšlení Američanů, kteří se pod rouškou svých ideálů a svých hodnot, neváhají vzít zbraň a účastnit se vojenských misí daleko od domova. Papírová kniha obsahuje 400 stránek, audio knižní verze, které propůjčil svůj hlas Bohdan Tůma a v pasážích ženy Jitka Moučková, vás zabaví na cca 11 hodin. Za nás dáváme knize 70%. Nakonec i samotný autor nedopadl zrovna slavně. Po své chvíli slávy, kterou vyvolal svými činy v armádě, ale i sepsáním této knihy, jej pak zavraždil voják na střelnici, když se mu autor knihy pokoušel pomoci.

Mohlo by vás zajímat

Vražda Chrise Kylea a Chada Littlefielda (wikipedia)

Věže příběh 11. září

Cesta k nesvobodě


Štítky článku myslenky | skutecnost | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 24.02.2022 zobrazeno 215x
Předchozí článek Úzkosti a jejich lidé – recenze
Recenze knihy Za oponou války Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 356. Poslech všech dohromady zabral přes 4739 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 48% tedy 171 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Dokonalá manželka

Poslední hodnocenou audioknihou je Inspirace Baťa Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama