blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Dnes Vám představím velmi příjemnou audioknihu. Román o 59letém protivném muži, se kterým se život nemazal. Jeho život se řídí jasně danými principy a životním stylem.

Román popisuje nelehký život 59letého muže, který si ze všeho nejvíce přeje, aby život měl řád a aby věci fungovaly tak, jak mají. Kapitoly jdoucí po sobě se přitom prolínají jak s aktuální časovou osou, tak také s nelehkou minulostí, která formovala osobnost tohoto pro okolí neustále remcajícího protivu. Ze začátku se pomalu dozvídáme o rituálech onoho muže, který má rád věci pod kontrolou a dělá vše tak, jak se má. Bohužel mu zemře manželka, zanedlouho poté jej vyhodí z práce a jeho jedinou poslední myšlenkou je klid a efektivně provedená sebevražda.

S postupem času se tak z knihy dozvíte, jaké měl Ove dětství, jaký vztah měl se svým otcem, co formovalo jeho přesvědčení i názory. Jak se naučil opravovat auta či stavět domy. Jak svým typicky sobě vlastním způsobem pomáhal ostatním. Jak se seznámil se svou ženou a jak se zase vše rázem začalo kazit.

Přitom je děj střídající přítomnost a minulost natolik poutavý, že časem s názory i principy onoho nekňuby budete nejednou souhlasit. Celý román je napsán neuvěřitelně citlivě a střídá jak vtip, tak smutek. I když mi chvíli trvalo, než se mi povedlo ztotožnit se s hlavním hrdinou, po chvíli jsem jen neochotně přerušoval vyprávění příběhu. Což dle mého osobního měřítka ukazuje na velmi povedený titul.


Hodnocení audioknihy roku 2014

Audioknihu dlouhou více jak 8 a pul hodiny mohu s klidným svědomím doporučit každému, kdo se chce pobavit, ale také popřemýšlet o životě a věcech, které se vždy mohou zvrtnout, aniž bychom to mohli ovlivnit. Audiokniha je vtipná i smutná zároveň, a to s mnou doposud nepoznanou vyvážeností. U mě jde jednoznačně o velmi milé překvapení a v budoucnu si tuto knihu určitě pustím ještě několikrát. Titul audiokniha roku 2014 si tento román opravdu zaslouží.

Mohlo by Vás zajímat

Audiokniha muž jménem Ove na portálu Audiotéka.

Recenze počátek


Štítky článku myslenky | recenze | rodina | zabava |
Autor Ijacek.007 10.09.2019 Opravil(a) Iwíček zobrazeno 275x
Předchozí článek Recenze audioknihy Marťan
Recenze Evoluce Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 203. Poslech všech dohromady zabral přes 2758 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 38% tedy 78 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Gate C30

Poslední hodnocenou audioknihou je Peníze a zdravý selský rozum Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama