blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Dnes Vám představím velmi příjemnou audioknihu. Román o 59letém protivném muži, se kterým se život nemazal. Jeho život se řídí jasně danými principy a životním stylem.

Román popisuje nelehký život 59letého muže, který si ze všeho nejvíce přeje, aby život měl řád a aby věci fungovaly tak, jak mají. Kapitoly jdoucí po sobě se přitom prolínají jak s aktuální časovou osou, tak také s nelehkou minulostí, která formovala osobnost tohoto pro okolí neustále remcajícího protivu. Ze začátku se pomalu dozvídáme o rituálech onoho muže, který má rád věci pod kontrolou a dělá vše tak, jak se má. Bohužel mu zemře manželka, zanedlouho poté jej vyhodí z práce a jeho jedinou poslední myšlenkou je klid a efektivně provedená sebevražda.

S postupem času se tak z knihy dozvíte, jaké měl Ove dětství, jaký vztah měl se svým otcem, co formovalo jeho přesvědčení i názory. Jak se naučil opravovat auta či stavět domy. Jak svým typicky sobě vlastním způsobem pomáhal ostatním. Jak se seznámil se svou ženou a jak se zase vše rázem začalo kazit.

Přitom je děj střídající přítomnost a minulost natolik poutavý, že časem s názory i principy onoho nekňuby budete nejednou souhlasit. Celý román je napsán neuvěřitelně citlivě a střídá jak vtip, tak smutek. I když mi chvíli trvalo, než se mi povedlo ztotožnit se s hlavním hrdinou, po chvíli jsem jen neochotně přerušoval vyprávění příběhu. Což dle mého osobního měřítka ukazuje na velmi povedený titul.


Hodnocení audioknihy roku 2014

Audioknihu dlouhou více jak 8 a pul hodiny mohu s klidným svědomím doporučit každému, kdo se chce pobavit, ale také popřemýšlet o životě a věcech, které se vždy mohou zvrtnout, aniž bychom to mohli ovlivnit. Audiokniha je vtipná i smutná zároveň, a to s mnou doposud nepoznanou vyvážeností. U mě jde jednoznačně o velmi milé překvapení a v budoucnu si tuto knihu určitě pustím ještě několikrát. Titul audiokniha roku 2014 si tento román opravdu zaslouží.

Mohlo by Vás zajímat

Recenze další autorovy knihy Babička pozdravuje a omlouvá se

Audiokniha muž jménem Ove na portálu Audiotéka.

Recenze počátek


Štítky článku myslenky | recenze | rodina | zabava |
Autor Ijacek.007 10.09.2019 Opravil(a) Iwíček zobrazeno 747x
Předchozí článek Recenze audioknihy Marťan
Recenze Evoluce Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 381. Poslech všech dohromady zabral přes 5224 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 46% tedy 175 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Mengeleho děvče

Poslední hodnocenou audioknihou je LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama