blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

O historických románech autora Simona Scarrowa jsme u nás již psali. Série románu o dvojici římských vojáků pokračuje již v pořadí čtvrtým dílem a ten si dnes představíme.

Tak jako u předchozích tří dílů, kde jsme se mohli seznámit s hlavními hrdiny, i tato v pořadí již čtvrtá kniha dějově navazuje. V předchozím díle byla dvojice hrdinů ošklivě zraněna, a tak se na začátku nového putování ocitají v lazaretu. Jejich dočasným domovem se tak stalo hlavní město kmene Atrebatů. Římská armáda pomohla navrátit trůn Atrebatskému králi a na oplátku nepožaduje nic jiného, než jeho věrnost. Říše Atrebatů je na velmi důležité zásobovací cestě, díky které Římané mohou zásobovat své vojsko. Ztráta kontroly tohoto území by znamenala velké problémy s postupem Římské armády.

Dvojice centurionů tedy dostane na první pohled jednoduchý úkol. Vycvičit z místních spojenců bojovníky, kteří se postarají o ochranu hlavního města, ale i o samotného krále. Zprvu jednoduchý úkol se však časem zkomplikuje a centurioni Macro a Cato si budou muset opět sáhnout až na samotné dno svých sil, aby uchránili město i vlastní životy.


Hodnocení románu orel mezi vlky

Tak to by bylo asi k ději pokračování románu o dvojici vojáku římské armády. Osobně si myslím, že jde o velmi povedené pokračování s příběhem, který Vás na chvíli přenese do dob, kdy se znepřátelené strany tváří v tvář pouštěly do nelítostných bojů na život a na smrt. Pokud Vás předchozí díly série bavili, zde neuděláte krok vedle. Pokud ne, asi Vás ani tato kniha nijak nenadchne. Pokud doposud tuto sérii neznáte, doporučuji začít prvním dílem, kde se podrobně seznámíte s hlavními hrdiny.

Knize propůjčil hlas Marek Holý. Tak jako v příchozích dílech je hlasový projev výborný. Intonace hlasu jasně definuje, o kterého hrdinu jde. Já se u knihy opět velmi dobře bavil a celých téměř 14 hodin si užíval příběh římské armády.

Mohlo by Vás zajímat

Audiokniha Orel mezi vlky na portálu Audiotéka.com

Recenze 3 dílu Orel na lovu

Recenze 2 dílu vítězství orla

Recenze 1 dílu pod znakem orla


Štítky článku recenze | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 26.09.2019 Opravil(a) sokorka zobrazeno 669x
Předchozí článek Recenze Evoluce
Recenze Rudá volavka Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 261. Poslech všech dohromady zabral přes 3416 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 38% tedy 98 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Evoluce – Věž zajatců

Poslední hodnocenou audioknihou je Černá zem Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Reklama