blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Kdo by neznal příběh o trosečníkovi, který jako jediný přežil ztroskotání lodi a ocitl se sám na pustém ostrově. Román Angličana Daniela Defoa se poprvé ke svým čtenářům dostala již v roce 1719 a od té doby si našel cestu do nejednoho čtenářova srdce.


Obálka audioknihy

Děj začíná v dětství hlavního hrdiny, kde vysvětluje lásku Robina k touze po dobrodružství, který je v přímém kontrastu s usedlým životem otce, který pevně drží otěže chodu domácnosti. Mladého Robinsona to ale táhne k lodím a dobrodružství vonícími dálkami a slanou vodou, a tak jakmile se vyskytne příležitost, vydá se ve svém životě po vlastní cestě ke spokojenosti. Osud má však s Robinsonem vlastní plány, a tak před hrdinu staví jednu výzvu za druhou. Tou největší je pak ztroskotání na pustém ostrově kypící roztodivnou vegetací a živočichy, kde je Robinson postaven před zásadní úkol svého života. Buď se začne s osudem prát a podaří se mu sžít s naprosto novým prostředím ostrova nebo zahyne. Jakmile se náš hrdina postará o základní potřeby jako je jídlo a místo, kde by mohl v klidu odpočívat, může pomalu zjišťovat, že život na ostrově neskýtá jen boj o přežití, ale také spoustu dobrodružství, které jen čeká na objevení.

Příběh autor knihy seskládal ze skutečných událostí různých lidí, což mu dává uvěřitelnost. Navíc je však podávaná čtivou a zjednodušenou formou, aby vše čtenář pochopil. Vůbec to ale neznamená, že celá kniha by byla pospojována nějakými útržky, které k sobě ani nesedí ba naopak. Z každého neúspěchu se snaží hlavní hrdina poučit a pomocí myšlení se vždy pokouší analyzovat, co je špatně nebo co pro příště udělat jinak. Defacto vede čtenáře k myšlení, že je dobré nad věcmi přemýšlet a že se dá spousta věcí díky přemýšlení vyřešit.


Popis a hodnocení audioknihy

Vydali jsme se toto dobrodružství prožít pomocí audioknihy a věřte, že ani tady to není jednoduché. Audio knižních verzí je totiž více a liší se nejen tím, kdo knihu načetl, ale také délkou celého příběhu. Protentokrát jsme zvolili verzi, které propůjčil hlas Zbyšek Horák a která vás do Robinsonových dobrodružství přenese na téměř 10 hodin. Ač je to kniha především pro mladší publikum, rozhodně jsme si knihu užili i my a dáváme tedy knize 90% hodnocení.

Mohlo by vás zajímat

Recenze Babička

Recenze Evoluce


Štítky článku myslenky | recenze |
Autor Ijacek.007 06.04.2023 zobrazeno 5 205x
Předchozí článek Audiokniha Agent
Recenze Tyranie 20 lekcí z 20. století Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 381. Poslech všech dohromady zabral přes 5224 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 48% tedy 183 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Orlova kořist

Poslední hodnocenou audioknihou je Digiděti Hodnocení audioknihy 3.5/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 3.5/5.

Reklama