blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

V minulém článku jsme si představili knihu o KLDR. I dnes se vydáme poodhalit fungovaní dalšího režimu, pro nějž nemá lidský život příliš hodnotu a tím je Rusko. Představíme vám knihu s příběhem agenta KGB, který emigroval a posléze byl zavražděn radioaktivním poloniem.


Obálka knihy

Příběh se odehrává kolem důkladné vraždy ruskými agenty na území Británie, kteří odstraní velmi atypickým způsobem, radioaktivní látkou, svého bývalého kolegu, který emigroval právě do Británie, kde získal azyl a poté britské občanství. Ve své nové vlasti však nadále pracuje na odkrývání ruských praktik v domnění, že své vlasti pomáhá. Poté co je však agent otráven, najednou začne závod s časem. Doktoři se snaží zjistit příčinu neustále se zhoršujícího stavu pacienta. Vyšetřovatelé se snaží přijít na stopu vrahům, kteří se pokusili o vraždu. Navíc se před posluchačem děj vrací do minulosti, aby vysvětlil, co předcházelo otravě, ale také samotné emigraci agenta.


Hodnocení a popis audioknihy

Příběh knihy se drží skutečnou otravou skutečného agenta Alexandra Litviněnka. Odkrývá tak pohled do fungování ruských tajných služeb. Ukazuje tak, že špičky ruského státu nerespektují hranice státu a pokud se člověk tomuto systému znelíbí, pak si nemůže být nikdy jistý svým životem. Navíc je audio knižní zpracování plné známých hlasů od 33 jmen, a tak je poslech opravdovou lahůdkou. Nejen proto má taky audiokniha titul Audiokniha v roce 2021 a to v kategorii dramatizace a zvukový design. Musíme uznat, že tyto ocenění si titul opravdu zaslouží. Ačkoliv kniha nepopisuje zrovna pozitivní věci, rozhodně stojí za to se ji nevyhnout. I díky popisu skutečných událostí a skvělému načtení u nás kniha získává vysokých 97%.

Mohlo by vás zajímat

Recenze Černobyl historie jaderné katastrofy

Cesta k nesvobodě

Černá zem


Štítky článku myslenky | recenze | skutecnost | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 30.03.2023 Opravil(a) sokorka zobrazeno 4 846x
Předchozí článek Svědectví o životě v KLDR
Recenze Robinson Crusoe Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 381. Poslech všech dohromady zabral přes 5224 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 46% tedy 175 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Mengeleho děvče

Poslední hodnocenou audioknihou je LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama