blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Dnes vám zde představíme další knihu z české politické scény. Knihu českého investigativního novináře Jaroslava Kmenty, který ve více jak 16. hodinách popisuje cestu pana Zemana na Pražský hrad.

Knihy popisující politickou situaci a kauzy politiků se mi moc dobře nečtou. Vždy to totiž bortí obecný náhled, jak se věci mají a odkrývají se tím velmi nebezpečné hry oněch mocných, kteří stojí v pozadí a vše řídí k prospěchu svému. Kniha Rudý Zeman je ale mnohem těžším čtením. Protože se nevěnuje jen jednomu politikovi a jeho cestě do nejvyššího státního úřadu, kterým prezidentský post je. Kniha se zaobírá velmi důrazně také tím, kdo se kolem zvolené hlavy státu pohyboval, co z toho měl. Pan Kmenta postupně poodkrývá roušku tajemství nad známými kauzami a dává je do souvislosti s celkem tak, že dávají smysl v celém kontextu.


Pophled na obal Audioknihy

V knize se tak čtenář dozví, jak pan Zeman vstoupil do politiky. Jak zbrojil proti populistům, ale také jak díky opoziční smlouvě bez téměř žádného dohledu nechával vyšumět politické kauzy a nejednou ovlivňoval policejní vyšetřování. Jak bývalý komunističtí funkcionáři převlékli kabáty a vesele v nové vládě dál ovlivňovali chod české republiky. Detailně se tak můžeme také dozvědět o chytané likvidaci paní Buzkové v kauze olovo i to, jak a díky komu vlastně celá kauza vyšla najevo. Jak v zákulisí ČSSD potají tahal za nitky, i když už dávno nebyl v aktivní politice i jak intrikařil, aby se nakonec dostal k vytouženému hlasování o prezidentský post v prvním pokusu, ještě volené poslanci parlamentu a senátu.

Také se můžete dozvědět, jak se pan Zeman rozhodl utéct, když zjistil, že místo něj byl zvolen Václav Klauz i to, jak se na čas ukryl na Vysočinu. Kniha dále popisuje návaznost ovlivňování lobbistů na další jednání vlády, na změnu hlasování prezidenta z politiku na občany. Dále o velmi problematickém financování volební kampaně, kdy sousta peněz na kampaň šla z bočních firem mimo dohled veřejnosti nebo kdy byly fiktivně rozepisovány dary z anonymních dárců na nic netušící lidi. Kniha popisuje také připravenost lidí okolo Zemana, vytáhnout kdejakou špínu v případě klesajících preferenci protistrany. Jako například velmi nečestně podaný inzerát v deníku blesku, který měl den před volbou prezidenta očernit oponenta pana Zemana.


Popis a hodnoceni audioknihy

I když se rád dozvídám informace ohledně okolností nejedné politické kauzy, zde jsem musel občas chvíli zpracovat co všechno je v dnešní době při cestě za penězi a moci možné. Můj pohled na prezidentský úřad jeho majestát i důležitost se touto knihou naprosto rozpadl. Kniha popisuje spoustu detailů, návazností i dokázaných skutečností, které jen z těží dovede obsáhnout tato krátká recenze, a tak budeme muset nechat na čtenáři, chce-li se ponořit do popisovaných skutečností a popřemýšlet o tom, jestli je naše společnost po rocích komunistické diktatury opravdu na správné straně, na kterou se díky dnešním největším politikům přikláníme. Ač velmi těžká kniha je velmi důležitou prácí pana Kmenty a osobně ji doporučujeme všem, kteří chtějí mít alespoň základní podvědomí o tom, co se v naší malé republice děje.

Mohlo by vás zajímat

Recenze knihy Vládneme ,nerušit

Recenze audioknihy Opuštěná společnost


Štítky článku recenze | skutecnost | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 10.02.2021 Opravil(a) sokorka zobrazeno 400x
Předchozí článek Jak drahé je zdarma?
Solaris Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 381. Poslech všech dohromady zabral přes 5224 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 48% tedy 183 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Orlova kořist

Poslední hodnocenou audioknihou je Digiděti Hodnocení audioknihy 3.5/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 3.5/5.

Reklama