blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Dnes bych Vám po dlouhé době rád představil aplikaci, která si našla svůj digitální prostor i v mém telefonu.Tento šikovný program je velkým pomocníkem všem, kteří se trochu motají okolo elektrických součástek.


Obrázek

Pomocí programu totiž můžete jednoduše odečíst hodnoty z odporů, barevné značení cívek, spočítat si Ohmův zákon nebo napěťový dělič a spoust dalších v elektronice využitelných věcí. Program je rozdělen do tří hlavních kategorií. Kalkulačky, kde naleznete 28 pomocníků na návrh a výpočet elektrických veličin. Od zmíněných značení součástek, také například výpočet výdrže baterie, kalkulátor úbytku napětí, výpočet odporu pro diody LED.


Obrázek

V druhé kategorii s názvem Rozložení vývodu naleznete schéma zapojení téměř 40 periferií od počítačových konektorů usb, eternet, hdmi, vga, napajecích zdrojů, iso konektorů autorádia, až po Arduino desky.


Obrázek

Jako další naleznete v programu skupinu nazvanou „Zdroje“, kde naleznete 30 položek od databáze PIC mikrokontroleru, specifikace USB, tabulky zatížitelnosti vodičů, integrované obvody 78×x, databáze baterií jejich rozměry i předpokládaný výkon, barevné značení autopojistek, nebo konektory IEC.

Program naleznete na všechny mobilní platformy a můžete ji používat zcela zdarma, jen zobrazovanou reklamou. Pokud Vám reklamy vadí, můžete si koupit verzi bez reklam, která vyjde do 100kč. I když většina informací v aplikaci je volně dostupná a dá se jednoduše najít na internetu, tak tento program pro mě představuje krásný ucelený souhrn všech možných pomůcek. Navíc obsahuje částečnou lokalizaci takže se v nepřeberném množství neztratíte a naleznete hned to co potřebujete. Za mě jedna z velice užitečných prográmků a jedna z mála aplikací za kterou jsem nehodlal zaplatit, abych autora podpořil. Přece jen reklamy v placené verzi se dají velice jednoduše ignorovat.

Mohlo by Vás zajímat

Oficiální stránka programu ElectroDroid

Waze tak trochu jiná navigace

AirDroid ovládejte svůj telefon přes počítač


Štítky článku android | elektronika | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 18.06.2018 Opravil(a) sokorka zobrazeno 1 462x
Předchozí článek Aplikace České pošty Pohlednice online
Zdarma dostupný textový editor PSPad Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 207. Poslech všech dohromady zabral přes 2807 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 43% tedy 88 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Sapiens

Poslední hodnocenou audioknihou je Duna Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama