blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Už se Vám někdy stalo, že jste zaplatili v obchodě více, než jste měli? Co takhle rovnou o řád? Tedy místo 124 Kč rovnou 1240kč?

Bylo ráno a já jsem měl volno v práci, protože jsem musel něco zařídit. První jsem tedy jel do obchodu a nakoupil jsem nějaký elektromateriál. Ten jsem platil kartou. Pak jsem jel kolem pekárny a šel jsem si koupit svačinu. Nějaký ten koláček, nějaké ty rohlíky a chleba, ať pak do obchodu už nemusím. Když jsem platil 124kč požádal jsem, jestli můžu platit kartou. U mě nic neobvyklého. Kartou platím pravidelně, nerad nosím hotovost. Pokladní neměla terminál s druhým displejem, ale jen jednotku, kde nastavila částku a pak terminál natočila na mě, abych mohl přiložit kartu. Po chvíli vyskočil požadavek na pin. Nic nestandardního, pokud platíte kartou často, občas vyskočí pin i při malých částkách. Odklikl jsem tedy pin, dostal účtenku a valil s nákupem s pekárny.

Jak už to tak bývá u takto malých plateb, jsem si účtenku vzal a za prodejnou ji vyhodil do odpadkového koše. Pak jsem si jel po své práci. Druhý den jsem kontroloval výpis plateb, protože jsem přemýšlel o koupi pár věcí a chtěl jsem vědět, jaký je aktuální pohyb na účtu. Normálně to moc nedělám, ale tentokrát jsem měl čas, tak jsem si prošel historii posledních plateb. Rázem jsem objevil částku za včerejší nákup. Místo 124kč bylo z karty odečteno 1240.03. Ta poslední trojka v částce dávala jasně najevo, že tam nepatří. Paní pokladní se tedy uklikla a místo 124 mi z karty zmizelo 1240 Kč. Jemně jsem znejistil, protože jsem dobře věděl, že účtenku od platby již nemám.


špatně nastavená platba a místo částky 124kč s karty odečteno 1240 i to se muže stát.

Pokud Vám neoprávněně odečte obchodník z karty peníze, samozřejmě je možné se spojit s bankou a platbu reklamovat. V takovém případě by snad mělo jít platbu stornovat a banka by měla peníze na Váš účet vrátit. To by ale obchodník přišel i o částku 124 Kč, která mu patřila naprosto právem. Rozhodl jsem se, že do toho zatím banku tahat nebudu a vydal jsem se do pekárny. Za pultem jsem našel stejnou paní pokladní, která mě včera obsluhovala a také si mě pamatovala. Pěkně jsem ji pozdravil a popsal jsem jí svůj problém. Řekl jsem ji, že se mi z karty odečetla jiná částka a jak bychom to mohly řešit. Navrhl jsem ji také, že v terminálu může vyhledat seznam posledních plateb, najít tu mou a platbu stornovat. Poté, že zadáme novou platbu na oněch 124 Kč, aby o své peníze nepřišla. Paní prodavačka z rozpaků přiznala, že do této míry terminál neovládá. Nabídla ale možnost, že mi rozdíl v částce vydá z pokladny v hotovosti. Samozřejmě byla z celé situace značně nesvá a také se několikrát omlouvala. Vyplatila mi tedy rozdíl v ceně a já odešel.

Další den jsem navštívil pekárnu znovu a pořídil jsem si zase nějaké pečivo na snídani. Tentokrát jsem, ale platil v hotovosti. Paní pokladní se usmála a hned se zeptala, jestli teď je platba v hotovosti jistější. Ubezpečil jsem ji, že nikoliv, ale protože mám teď více hotovosti ze včerejšího narovnání oné částky, klidně to zaplatím onou hotovostí, abych v peněžence zase nenosil více než pár drobných. Paní mi s úsměvem řekla, že včera dělali uzávěrku a opravdu našli v platbách kartou částku, o které jsem mluvil. Oddechla si tedy nejen, že se vše vyřešilo, ale také že jsem nebyl podvodník a o peníze jsem ji nepřipravil nějakou nekalou lumpárnou. Na následujícím skutečném příkladu je jasně vidět, že když se jde, dají se věci řešit rozumně i bez problémů i když Vám omylem někdo zaúčtuje nákup špatně a vy si toho hned nevšimnete. Schválně kolikrát denně používáte platební kartu a kolikrát si přesně kontrolujete částku, která svítí na displeji terminálu. Tímto také děkuji za velmi profesionální a vstřícný postup při řešení problému paní pokladní.

Mohlo by Vás zajímat

Výměna plastových oken a velmi pozitivní přístup firmy Kadula

Jak jsem do motorové pily nalil naftu


Štítky článku myslenky | skutecnost | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 12.09.2019 Opravil(a) sokorka zobrazeno 772x
Předchozí článek Zábavní park Energylandia Polsko 2019
Nabarvené ptáče v Krnovském kině Mír Další článek


1iconluckastefani.cz

Lucka Stefani

2019-09-12 18:12:50

Super, že jsi zachoval klidnou hlavu, v dnešní době by to zvládl asi málo kdo :) Na druhou stranu si myslím, že bych to osobně asi řešila kontrolou – zejména jestli věděla, že druhý den bude uzávěrka. Ale nakonec to dobře dopadlo pro oba a to je důležité :)


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 356. Poslech všech dohromady zabral přes 4739 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 48% tedy 170 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Inspirace Baťa

Poslední hodnocenou audioknihou je Čajová dívka z Kolibříkové ulice Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama