blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

U svého mobilního telefonu se mi podařilo prasknout si sklíčko, které chrání čočku fotoaparátu. S prasklým sklíčkem se s telefonem fotit nedá a tak byla nutná výměna krytu. Má smysl objednat takové věci v Číně? Dozvíte se na následujících řádcích.


obrázek honor7

Když jsem si všiml, že se mi podařilo prasknout krycí sklíčko, byl jsem na sebe patřičně naštvaný. Nějakou dobu jsem to neřešil, protože i přes prasklinu fotoaparát fotil vcelku pěkně. Čím déle jsem přístroj nosil v kapsy s prasklým sklem, tím více se focení zhoršovalo až do doby, kdy telefon nebyl schopný přes nečistoty vyfotit ostrou a správně barevnou fotku.


obrázek ebay.com kryt honor7

Bylo na čase se tedy poohlédnout po náhradním krytu. Na internetu jich je k mání nemalé množství, nicméně je nutné si dát pozor na to, aby jste si objednali vážně kryt. Při svém hledání jsem narazil na zajímavou nabídku čínského prodejce, který nabízel přes EBAY.COM zadní kryt za necelých 200kč. Vzhledem k tomu, že je část zadního krytu hliníková a má jen plastové pruhy na anténu a reproduktory, trochu jsem se obával, jak bude celý neoriginální kryt na přístroji sedět. Nicméně cena byla velmi příznivá a tak jsem se rozhodl jej vyzkoušet. Jediné co měl alternativní obal rozdílné místo originálu, byla dle fotek absence loga Honor. Logo pro mě zase až tak důležité není a tak jsem obal objednal a hned zaplatil.


obrázek porovnání krytů

Po 14 dnech na mě ve schránce čekala klasická čínská obálka s novým zadním krytem. Už na první pohled vypadal kryt naprosto totožně, až na mírně jiný odstín. Nevím zda jsem měl objednat spíše zlatou variantu byl jsem přesvěcený, že mám stříbrnou verzi, přesto má nový obal jiný odstín. Pozice světla na fotografiích starý obal značně zkresluje, nicméně má opravdu trochu jiný odstín.


obrázek porovnání krytů

Hned jsem si všiml, že ač na fotkách v popisu aukce bylo vidět, že na krytu chybí logo ve skutečnosti na novém díle je.


obrázek porovnání krytů

Ukázalo se, že jsem se obával naprosto zbytečně. Obal je vyroben naprosto precizně a od originálu je téměř k nerozeznání.


obrázek honor7 tlačítka z zadního krytu

Co mě trochu rozesmálo byl fakt, že v novém díle chyběly plastové tlačítka přes které se ovládá hlasitost a spoušť fotoaparátu. Bylo tedy nutné vzít pinzetu vytáhnout z poškozeného krytu plastové tlačítka a zase je dostat do krytu nového. Následovalo nejtěžší z celé operace a to zacvaknout nový kryt na tělo telefonu. Pokud byl kryt vyroben špatně, tak se to hned pozná. Bez problému se však nový obal zaklapl a čočce fotoaparátu už nic nebrání pěknému výhledu. Telefon teď zase fotí jak má a barevné podání o ostrost je v pořádku.

Jak už to tak bývá byla to jen má lenost, která mě donutila odkládat opravu krytu od doby, kdy jsem poprvé přišel na to, že je krycí sklíčko prasklé. Díky tomuto odkládání se mi do útrob přístroje i na snímací čip dostal prach, který znemožňoval správnou funkci fotoaparátu. Bohužel díky prachu, který se tak dostal dále k snímači, mám na fotkách chyby. Tyto chyby jsou na některých podkladech dost znát, jinde nejdou téměř vidět. Kdybych neotálel a kryt vyměnil hned, nejspíše bych ani tyto chyby nezaznamenal. Má rada je tedy jednoduchá, nebojte se a pokud můžete, řešte problém hned. Ignorováním problému se problém nevytratí, ale velmi pravděpodobně zhorší.

Mohlo by Vás zajímat

Co dělat když utopíte telefon

Mobilní telefon HONOR 7


Štítky článku elektronika | opravy | skutecnost |
Autor Ijacek.007 09.08.2017 zobrazeno 1 558x
Předchozí článek Probuď déčko aneb prázdninová hra české televize
Praskání řemínku Garmin přístrojů pokračuje Další článek


1

Minka

2018-07-19 15:43:38

Ahoj já jsem si zadní kryt neměnila, sama bych to asi nezvádla veškerý respekt, že to takhle zvládáš sám a nepotřebuješ k tomu nikoho. Moc tě chválím


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 197. Poslech všech dohromady zabral přes 2673 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 36% tedy 71 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Už zase skáču přes Merde!

Poslední hodnocenou audioknihou je Nabarvené ptáče .

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi .

Reklama