blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Letos, po více jak šesti letech, jsem se rozhodl obměnit svou fotografickou výbavu. Nikon D3200 jsme po šesti letech vyměnili za D5600 a ke dvojicí objektivů přidali třetí.


fotoaparát Nikon s základním objektivem

Nikon D3200 nám přes šest let dělal společnost na nejednom výletě, a tak nebyl důvod jej hned tak nahrazovat. Dvojice baterií stále držela kapacitu. Měli jsme kromě základního objektivu i druhý s rozsahem 55–300mm, pořizoval krásné fotky a základní objektiv stačil na fotky bez přiblížení. Každá zrcadlovka má však omezený počet snímků, které může za svůj život vyfotit, a tak jsem pomalu přemýšlel, jak bych mohl výbavu zachovat, a přitom přístroj obměnit.

Kvůli ne zrovna levnému, a hlavně velice oblíbenému objektivu, přídavným bateriím a jednoduchosti obsluhy starší zrcadlovky jsem se poohlížel po novějším modelu Nikonu, také z oblasti amatérských přístrojů. Drahé a profi přístroje prostě nechci, protože bych jejich potenciál nedovedl využít. Náhoda tomu chtěla, když jsme na letošní dovolené v Chorvatsku jako sousedy v apartmánu měli Čechy, kteří vlastnili novější model. Mohl jsem tedy zjisti osobně, jestli je technika zaměnitelná. Tímto rodinu Dvořákovou zdravíme. Bohužel zaměnitelná byla, a tak se mi v hlavně rovnou objevil nápad techniku přeci jen obnovit. Protože jsem měl již objektivy kartu i přídavné baterie, šlo defacto jen o koupi nového těla přístroje.


Nikon D3200 a Nikon D5600 vedle sebe

Krom nové záruky a také možnosti oddálení smrti zrcadlovky v té nejhorší chvíli. I na elektroniku totiž platí Murphyho zákony, a proto by smrt přišla určitě v tu nejméně vhodnou dobu. Navíc má nový model více ostřících režimů, větší rozsah ISO, výklopný displej s dotykovým ovládáním, ale také například možnost fotoaparát ovládat pomocí mobilního telefonu a přenášet tak originál nebo malou verzi vyfocené fotky přímo do mobilního telefonu. Pro starší model D3200 sice existoval také speciální dongl, pomocí kterého šlo ovládat fotoaparát a stahovat fotky. Nicméně s tím jsem se nikdy nespřátelil a po letech nepoužívání jsem jej téměř nepoužitý odprodal. Co se týče samotné kvality fotografií, tak krom zmíněných drobností mají oba modely téměř totožný snímač a fotky jsou tak téměř srovnatelné.


Pohled na Nikon D5600 a trojici používaných objektivu

K narozeninám jsem pak od rodiny dostal další dárek do fotobrašny, a to portrétový objektiv 35 mm. Tento objektiv mám teprve pár dní a jeho skutečná práce jej tedy ještě čeká, nicméně už teď se na focení s ním těším. Umožnuje totiž fotit portréty s krásně rozmazaným pozadím tak, jak to aktuálně umí objektiv 55–300 mm. Nicméně ten musí být od fotografovaného modelu daleko, což práci ztěžuje. Navíc nový objektiv má velmi krásnou světelnost, takže přímo vybízí k focení i za horších podmínek.

Se starším D3200 jsem nafotil spoustu velmi povedených fotek a málokteré opravdu povedené jsem si nechal jen pro sebe. Doufám, že s novým modelem to bude stejné a zde budu postupně uveřejňovat také ty nejpovedenější fotky. Nakonec nejde ani tak o techniku, jako o chuť tahat sebou přístroj a být připraven ho použít.

Mohlo by Vás zajímat

Koupil jsem si Nikon D3200

Můj první digitální fotoaparát Olympus C1

Fotky z našeho rodinného alba použity na Krasovský kalendář

Porovnání D3200 a D5600 (anglicky)


Štítky článku elektronika | fotografie | myslenky | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 22.08.2019 Opravil(a) sokorka zobrazeno 332x
Předchozí článek Další nemilá zkušenost se servisem Garmin.
Let nad dračími loděmi v letadle s transparentem. Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 203. Poslech všech dohromady zabral přes 2758 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 38% tedy 78 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Gate C30

Poslední hodnocenou audioknihou je Peníze a zdravý selský rozum Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama