blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Dnes si představíme další z knih, která by se měla stát součástí osnovy našeho školství. Knihu, která na základně podrobného bádání mnoha archivářů a historiků popisují události, vedoucí k nejhoršímu vyvražďování civilního obyvatelstva.


Obal Knihy Černá Zem

Autor popisuje nejen hrůzy holokaustu za druhé světové války, ale také vývoj historických událostí od konce první světové války. Aby bylo totiž možné alespoň trochu dát do souvislostí hrůzy a nálady páchané nejen za druhé světové války, je potřeba se podívat na politický vývoj v Evropě právě před nástupem nacistické moci. A že se nejedná jen o krátkou odbočku, ale opravdu pořádný pohled do minulosti z několika úhlu pohledu.

Při ní se dozvíte nejen o náladách v samotném Německu, ale také o rozdělení území bývalého carství, o náladách a okolnostech vzniku Polské republiky a nebezpečnosti sovětského systému, který se nakonec s Německem spojil, aby zahájili druhou světovou válku společně. Mimochodem kniha také popisuje masové vyvražďování obyvatel ze strany Sovětů na Ukrajině, kde bylo dávno před zahájením druhé světové války systematicky vyvražďováno, mučeno nebo deportováno převážně obyvatelstvo polské národnosti.


Pohled na Audioknihu, její popis a hodnocení.

Kniha se rozhodně nečte jednoduše. O spoustě faktů a informací, které se podařili dopátrat v archivech či zveřejnit díky odtajnění dokumentů se pravděpodobně dozvíte poprvé. Přesto nebo právě proto jde o velmi cenou knihu, která popisuje nejen okolnosti vzniku vyvražďování, ale také popisuje okolnosti a nálady, které k němu vedly. Autor na konci knihy dává jasná rovnítka k aktuálnímu světovému dění i k znepokojivé skutečnosti, že to se to stalo jednou nemusí znamenat, že se podobné incidenty nebudou opakovat. Audioknihu dlouhou něco málo před 19 hodin namluvil Pavel Rímský a pokud někoho alespoň trochu zajímá děj a okolnosti masových zvěrstev páchaných kolem druhé světové války rozhodně by tuto knihu neměl minout.

Mohlo by vás zajímat

Doskočiště protektorát

Opuštěná společnost

Arnošt Lustig – Osudy


Štítky článku myslenky | skutecnost | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 04.11.2020 zobrazeno 583x
Předchozí článek Medvědín
Evoluce – Věž zajatců Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 386. Poslech všech dohromady zabral přes 5291 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 48% tedy 186 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Orlova kořist

Poslední hodnocenou audioknihou je Temný les Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Reklama