blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Dnes se podíváme na životopisnou knihu o zajímavé a rozhodně ne jednoduché životní cestě syna prvorepublikového prezidenta Masaryka, který se jako politik snažil prosazovat zájmy republiky zahraniční politikou.


Obal audioknihy

V knize naleznete opravdu spoustu informací o životě tohoto dnes již nepříliš známého státníka, který se nemalou měrou podílel na vnímání naší republiky v zahraničí, v době okolo druhé světové války. Životopisné dílo se však neorientuje jen na dobu, kdy byl Jan politikem, ale mapuje jeho život od narození až po smrt, která je i dnes stále zahalena závojem tajemství. Kniha tak velmi přesně a poutavě popisuje nejen chod rodiny Masaryků, od rodičů, sourozenců přes příbuzné, tak také nemalý vhled do strastí dospívání vedle silné postavy otce. Také se můžete dozvědět nejeden detail o vzniku republiky či chodu samotné české společnosti během života Jana. Ale ani to není vše, a tak je tady velmi precizně popsán zdravotní stav Jana se všemi dohledatelnými hospitalizacemi a anamnézami.

Od knihy jsem vyloženě moc nečekal a postava samotného Jana Masaryka byla pro mě před začátkem četby téměř neznámou osobou. Přesto mě kniha svým poutavým a věcným vyprávěním dostala a díky opravdu mnohým detailům jsem si udělal poměrně přesný dojem nejen o strastiplné cestě tohoto státníka, ale také o době, ve které žil. Pokud se zajímáte o historii naší malé země v srdci Evropy, rozhodně tuto knihu stojí za to vzít pomyslně do ruky. Pokud tak jako já preferujete audio knižní verze, pak můžete sáhnout po ní. Audio knižní verzi dlouhé více jak 16 hodin propůjčil hlas Jan Šťastný, kterého je radost poslouchat. Za mě jde o skvělou knihu, kterou mohu doporučit snad všem, kteří se o naší maličkou zemi alespoň trochu zajímají. Naše hodnocení je i díky propracovanosti a citu pro detail krásných 95%.


Popis audioknihy

Mohlo by vás zajímat

Faktor Churchill

Arnošt Lustig Osudy

Recenze Milada Horáková – Justiční vražda


Štítky článku recenze | skutecnost | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 11.08.2022 Opravil(a) sokorka zobrazeno 2 483x
Předchozí článek Recenze Černobyl historie jaderné katastrofy
Recenze Cizinec Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 381. Poslech všech dohromady zabral přes 5224 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 46% tedy 175 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Mengeleho děvče

Poslední hodnocenou audioknihou je LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama