blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Loni mezi velké AAA herní tituly přibyl další díl archeoložky Lary Croft. Autoři nás přenesou do času, kdy hlavní hrdinka právě dokončila školu a putuje na svou první výpravu. A že to bude opravdu bolestivá první výprava.

Poraněná Larra
Pokud si ještě pamatujete na první díly této hry, pak vězte, že tento nejnovější počin je těm starším dílům velice vzdálený. Hra se, až na pár míst, velice zjednodušila a místy připomíná spíše interaktivní vyprávění. Jelikož ovládáte mladičkou Laru, která je na své první výpravě nepočítejte, že se Vám hned do rukou dostanou oblíbené pistole a budete po všem hned střílet.

grafika ukazující ohniště místo kde lze hru uložit nebo využít rychlého cestování
Nejprve budete utíkat, učit se rozdělat oheň, používat luk, ale postupem času se k vaší hrdince přidávají zbraně a dovednosti, až to pomalu vypadá, že není nic, co by do konce vaše hrdinka nedovedla zabít. Cesta ke konci je však trnitá a připravte se, že budete umírat a umírat. Ať už pouze pády do hloubky či prostě špatným načasováním úhybu překážkami.

načasování jednotlivých útoku či utok ze zálohy je velmi důležitý
Hra je po vzoru dnešních her poměrně jednoduchá, stačí se ve světě chvíli pohybovat a hned uvidíte, kam by jste se měli dostat. Všechny body, na které lze vyšplhat či po kterých se lze pohybovat, jsou vyznačeny bílou barvou a pomocí přidaného třetího smyslu Lara vidí důležité předměty, zbraně i důležité body zvýrazněné.
scéna ze hry kdy se snaží hlavní hrdinka spojit s ostatními přáteli
Lokace jsou moc pěkně vymyšleny a přímo vybízejí k tomu, aby jste prošli každičký kout mapy a posbírali vše, co se vám bude hodit. Hra Vás téměř za každou akci odměňuje a získané body můžete investovat do zlepšení vašich dovedností či vylepšení vašeho vybavení. Dovednosti jsou tři větve – přežití, lovecké a útočné.
ovládaní hry možnost rozdělení zkušenostních bodů nebo rychlého cestování
Osobně jsem si hru oblíbil, a pokud jsem měl jen trochu času, zapnul jsem si ji, abych se v příběhu posunul dál. Součásti hry je i multiplayer, který má prodloužit životnost hry. Ten jsem ovšem ani neměl chuť vyzkoušet. Osobně si myslím, že se do takovéhle hry příliš nehodí.

Mohlo by Vás zajímat

Recenze Rise of the Tomb Raider

Batman Arkham Asylum

BorderlandsTomb Raider

Tomb Raider

58%
Autor článku měl hru spuštěnou celkem v 12 dnech. A splňil 58% výzev autorů hry. Proč u hry není 100% ? Poslední spuštění hry pod jeho učtem bylo 03.02.2014

Štítky článku hry | recenze | Xbox |
Autor Ijacek.007 03.02.2014 zobrazeno 2 812x
Předchozí článek Fable III tak trochu jiná hra na hrdiny
BEJEWELED3 Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 381. Poslech všech dohromady zabral přes 5224 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 46% tedy 175 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Mengeleho děvče

Poslední hodnocenou audioknihou je LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama