Pokud ve vaší domácnosti máte spotřebiče, které mají velký odběr jako například akumulační kamna nebo bojler na ohřev teplé vody, můžete díky levnému tarifu ušetřit nemalé peníze. Spínaní levného proudu si však řídí dodavatel elektřiny a ten jej může měnit. Jak jednoduše a sami zjistíte, kdy máte zrovna Vy spuštěn levný tarif Vám v krátkosti představím.
Stalo se Vám někdy, že jste se potřebovaly dostat do svého učtu ve Windows a zapomněli jste heslo? Nebo vám jej někdo změnil jako kanadský žertík a nechce vám jej říct? Pokud chcete můžete se pokusit heslo nechat dekódovat. Pokud je ovšem dlouhé nebo obsahuje speciální znak narazíte na problém, že pomocí volně dostupných nástrojů heslo prostě nedekódujete.
Internet je plný zajímavých věcí a sem tam narazíte i na videa z her, kde se autoři snaží vysvětlit, jak správně hrát nebo se chtějí jen pochlubit, jak jim hra jde či poukázat na zajímavé místa ve hrách. Ať tak či jinak, nějak museli záznam z konzole pořídit. Pokud pomineme videa, které byly pořízeny videokamerou před televizí, jistě Vás napadne otázka, jak to ti autoři vlastně natočili.
Včera večer jsem potřeboval na ubuntu udělat triviální krok. Vygenerovat certifikát a pomocí ssh se přihlásit k druhému ubuntu serveru, pomocí tohoto certifikátu. Věc na pár kliknutí a přenesení jednoho souboru jsem ovšem dělal několik hodin a nebýt „přítele na ICQ“ do teď bych možná ověření funkční neměl.
Digitální data jsou všude kolem nás. Najdeme je nejen v počítači, ale také ve fotoaparátech, mp3 přehrávačích či mobilních telefonech. I když jako u všech dat platí pravidlo zálohovat, zálohovat, zálohovat, málo, kdo se tímto pravidlem řídí. Co dělat, když se naším nedopatřením či jen chybou ovadaní o své data připravíme ?