blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Rok 2017 je nenávratně minulostí. Čas se již neúnavně pustil do roku nového. Rád bych ale jako každý rok zrekapituloval zásadní články, na které jste zde mohly narazit.


dodávka s okny koncem ledna

Téměř uprostřed zimy na samém konci ledna jsme měnili v našem domku okna. Díky velmi příjemnému a ochotnému personálu se povedlo i uprostřed nepříjemných teplot řešit obrovské teplotní ztráty starých oken, na které jsme, jak už to tak bývá, přišli až po nastěhování a tak bylo opravdu co uklízet. Na rozdíl od spousty reakcí v okolí, jsme však byli s prací a rychlostí profesionálů nadšeni.


motorová pila hecht

Né vždy se však loni úplně dařilo. Jako první větší nedopatření byl pokus donutit motor benzínové pily fungovat na naftu. Alespoň už vím, jak velmi levně vyrobit hlučnou, ale velmi účinnou dýmovnici. Mimochodem jsem se naučil i správně míchat benzín s olejem.


po upravě všech odkazu směřující na obrázky http obsahu je stránka pro prohlížeče bezpečná.
Většina internetových prohlížečů také v roce 2017 začala upozorňovat na nebezpečnost přihlašování na webové stránky bez šifrování, tedy standardní http. Protože toto upozornění bylo velmi uživatelsky nepřívětivé, většinu webů, které pro Vás spravujeme jsme převedli na zabezpečené https pomocí certifikační autority letsencrypt.org.


Takto vypadá otevřený mobilní telefon honor7
Smůla pokračovala i v další části roku, když jsem se pokoušel naučit svůj mobilní telefon potápět. Musím podotknout, že jde o přístroj, který si s vodou tak jako většina nerozumí a navíc má baterii tak jak je to v poslední době moderní, uvnitř normálně nerozebíratel­ného krytu.


Obrázek
Ani počasí se s námi moc nepáralo. Například dva měsíce po Velikonočních svátcích, přišla nečekaná sněhová nadílka, která způsobila nemalé problémy v dopravě.


nové verze procesoru microsoft v systém update umyslně blokuje
Ani největší SW gigant Microsoft nezůstal loni pozadu a povedlo se mu hned několikrát velmi rozčílit řadu uživatelů. Poprvé se rozhodl uměle přerušit podporů nových rocesorů u starších Windows. A poté se při aktualizaci stařičkého balíku Office 2007 podařilo v části programu Outlook, zkombinovat české a finské jazykové rozhraní.


smutný pohled na obrazovku počítače napadeného novou veriantou viru Petya
Poprvé jsem se setkal v opravdu velkém měřítku s největší počítačovou hrozbou loňského roku a to s počítačovým virem, jehož jediným účelem bylo zničit co nejvíce systémů a všech dat na nich. Virus Nová Perya ničil vše k čemu se dostal a ačkoliv byl původně útok směřován na Ukrajinu nadělal nemalé škody i u nás.


reklamační portál garmin.cz
Jako poslední z nepříjemných věcí o které jste se mohli dočíst, byla porucha sportovních hodinek Fenix3, u kterých mi nejprve opět jak již je tradicí popraskal řemínek a poté přístroj úplně přestal fungovat a musel být v rámci reklamace odeslán do servisu.


Možnost usednout na imperátorské pracoviště jsem si nemohl nechat ujít.
V roce 2017 jsem si také splnil některé své sny a například jsem usedl do ostravského studia České televize v rámci dnů otevřených dveří a tak jsme si s celou rodinou mohli projít zázemí střižny, studia nebo například přenosový vůz.


Obrázek
No a čas zbyl i na návštěvu oblíbeného Chorvatska. Zde jsme se po letech vrátili do vesničky, kde před několika lety poznávání tohoto krásného kusu země začalo. Loňským chorvatským domovem na jeden týden se nám stala vesnička Marušiči.

Na tomto blogu z pohledu čísel loni přibylo 66 nových článků. Na tento web našlo cestu přes 160 000 unikátních uživatelů, kteří si zobrazili přes 264 000 stránek. Doufáme, že i nadále budete na tento blog lidé rádi chodit a hlavně, že zde vždy najdete přesně to, co hledáte. I v roce 2018 zde totiž právě pro Vás budou i nadále články přibývat.

Mohlo by Vás zajímat

Ohlédnutí za rokem 2016

Ohlédnutí za rokem 2015

Ohlédnutí za rokem 2014


Štítky článku myslenky | opravy | skutecnost | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 01.01.2018 zobrazeno 953x
Předchozí článek Novoroční přání do roku 2018
Jak zrychlit chod operačního systému Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 356. Poslech všech dohromady zabral přes 4739 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 48% tedy 170 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Inspirace Baťa

Poslední hodnocenou audioknihou je Čajová dívka z Kolibříkové ulice Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama